Бг плаж в класация на плажовете с най-сини води 03.07 | 13:30
Гърция доминира в списъка, като заема пет от първите десет места и седем от първите 30

Независимо дали сте любители на гмуркането с шнорхел, или просто искате да направите няколко ярки снимки, няма нищо по-красиво от брега, пред който се ширят ослепително сини води.
Благодарение на нова класация може да разберете къде точно е най-синята вода в света. Подредбата е изготвена от компанията за отдаване на вили под наем CV Villas - и по думите им тя е подкрепена от науката, пише TimeOut, цитиран от businessnovinite.bg.
За да изготвят класацията, изследователите са съставили дълъг списък с най-популярните и най-красивите плажове в света. След това е направен цветови анализ, който включва вземането на нередактирани снимки на плажовете от Google Maps, използване на инструмент за определяне на точния нюанс на водата и съпоставяне на този нюанс с официалния най-син нюанс на синьото (YInMn Blue, в случай че сте любопитни).
Оказва се, че Паскира (на основната снимка), известен още като Огледалния плаж в Албания, е с най-синята вода в света, изпреварвайки световноизвестните брегове на Малдивите, Бора Бора, Хърватия и Гърция.
Гърция все пак доминира в списъка, като заема пет от първите десет места и седем от първите 30.
Но с толкова много прекрасни острови и брегове като Паралия Мпука, плажа Вулисма и Омпрогиалос не е изненада, че страната заема толкова много позиции, нито че плажовете ѝ скоро ще бъдат по-добре защитени.
Всъщност Европа е представена доста добре в класацията. Плажовете на целия континент заеха всичките десет места в класацията и 26 от първите 30. Дестинации в България, Франция, Черна гора и Шотландия също попаднаха в топ 30.
Калиакра заема 29-о място в списъка.
Това са 10-те плажа с най-синята вода в света:
- Плаж Pasqyra (Огледален плаж), Албания
- Paralia Mpouka (Дълъг плаж), Гърция
- Касиопи, Гърция
- Plage de la Vernette, Франция
- Плаж Капутас, Турция
- Плаж Voulisma, Гърция
- Плаж Фоки, Гърция
- Praia do Carvalho, Португалия
- Омпрогиалос, Гърция
- Плаж Los Lances, Испания
Водещи
-
Дебора: Изпитвам страх
Делото в Районния съд в града започна отначало и се води при закрити врати. Георгиев е обвинен...
12.09 | 11:15
-
Радостин Василев: Очаквам това да е първият вот на недоверие, подкрепен от цялата опозиция
„Днес до 13:00 ч. трябва да сме събрали подписите и заедно с ПП-ДБ да депозираме общ вот на...
12.09 | 10:59
-
Албания стана първата държава в света, която назначи виртуален министър
Революционното управленско решение е част от по-широката визия на албанския премиер за...
12.09 | 10:45
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26
Най-четени
-
Кантарджиев: Миналата седмица има с 5,45% увеличение на COVID случаите в сравнение с предходната
Коронавирусни инфекции е имало и ще има, напомни той.
12.09 | 09:59
-
Очаква се днес ПП-ДБ, МЕЧ и АПС да внесат в деловодството на Народното събрание петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Предишни опити за сваляне на правителството
12.09 | 09:12
-
Костадинов нарече медийната среда "фекална вода" след участие в БНР
Зад емоционалната реторика
12.09 | 10:15
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26