Долината на розите чупи туристически рекорди 16.07 | 19:55
Предлагат тя и тракийските царе да се обособят като самостоятелен район
Долината на розите и тракийските царе да се обособи като самостоятелен туристически район, част от деветте туристически области на територията на България.
Инициатори на предложението са авторите на проекта "Долината на розите и тракийските царе" в Казанлък. Проектът се изпълнява в продължение на две години е на стойност 500 хил.лв. В него участват петте общини Казанлък, Карлово, Павел баня, Мъглиж и Сопот.
Бенефициент е Община Казанлък. Основната цел на проекта е да се повиши конкурентоспособността на икономиката на тези общини чрез разработването и промотирането на цялостен туристически продукт.
"Да се повиши известността и атрактивността на водещи туристически дестинации и да се осигури налагането на района като бранд на туристическия пазар", поясни проф. Мария Воденска – ръководител на проекта. За две години са разработени 5 маршрута и 7 комплекта туристически маршрути, които общините могат да предлагат на туроператорите.
В рамките на проекта са реализирани 16 участия в туристически борси в София, Бургас, Велико Търново, Смолян,Русе, Чехия, Германия, Холандия, Русия и Финландия. Проведени са експедиентски турове, 4 презентации и бизнес срещи. Направено е и маркетингово проучване, резултатите от което предстои да бъдат съобщени.
Предстои в рамките на една година да бъде реализирана устойчивост на проекта, предаде агенция "Фокус". "Време в което ще бъдат реализирани отново участия в туристически борси. Още веднъж ще бъде повторена и рекламната кампания", поясни проф. Воденска.
Водещи
-
Бивш зам.-министър на икономиката: Бюджет 2026 трудно би отключил инфлационна спирала
По думите на Димитър Маргаритов обществото все още не е преодоляло психологическия стрес от...
08.11 | 12:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
23 младежи от инициативата на президента „Подкрепи една мечта" ще получат стипендия за образование
Тази есен стипендията за студентите е в размер на 5000,00 лева, а за учениците – 2517,00 лева
08.11 | 11:20
-
Каракачанов: Кабинетът „Желязков“ подготвя предизборен бюджет
Държавата е на червено и 2026 г. ще я започнем с криза, защото никакви мерки не се вземат да...
08.11 | 11:00
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
От днес спира движението по третата линия на софийското метро
Тя няма да се движи и в утрешния ден, на 9 ноември
08.11 | 09:15
-
Продължава издирването на младо момиче, изчезнало на Витоша
И тази сутрин планински спасители и доброволци тръгват към планината
08.11 | 10:20