Драмите в Слънчев бряг продължават 20.05 | 21:46
"Слънчев бряг" АД сигнализира прокуратурата заради действията на Съюза на собствениците в комплекса

"Слънчев бряг" АД, което е собственик на част от инфраструктурата на едноименния курорт, е изпратило на МВР и прокуратурата сигнал срещу Съюза на собствениците в комплекса, съобщава в. "Труд".
Сигналът е във връзка със споровете за инфраструктурата, които трябваше да бъдат решени още в края на миналата седмица. На 17 май се стигна до споразумение между двете страни. Решението беше улиците и алеите, които влизат в капитала на държавното дружество, да бъдат управлявани от община Несебър.
От своя страна министърът на икономиката, енергетиката и туризма Асен Василев, обяви, че ще поиска регионалното министерство да направи окончателна справка за всички незаконни обекти в курорта.
След тази среща от Съюза на собствениците са изпратили писмо, адресирано до фирми, с които дружеството има договори. В него се призовава договорите да бъдат прекратени.
По думите на Веселин Налбантов от съюза всички членове са уведомени за изхода от срещата. Той твърди, че в писмото е препоръчано "да не си дават парите на това рекетьорско дружество".
Според Налбантов държавната фирма е узурпирала инфраструктурата. Освен това е виновна и за изграждането на незаконни обекти в Слънчев бряг.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Асен Василев: Изпълнихме мечтата си да бъдем равни на другите европейски народи
Смятаме, че това правителство е вредно за България, коментира той предстащия вот на недоверие,...
04.06 | 15:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59