Дянков иска да даваме визи на руснаците на летището 23.01 | 16:45
Европейската криза ще свърши тази година, прогнозира той
![Дянков иска да даваме визи на руснаците на летището](http://inews.bg/pictures/779254_1004.jpg)
Следващата стъпка, по която трябва да се работи, е предложението да започне издаването на български визи за руските граждани още на летището, веднага след пристигането им в България. Това каза министърът на финансите Симеон Дянков в интервю за руския вестник "Российская газета".
През миналата година България е посетена от рекорден брой туристи от Русия - почти 2 милиона, което е ръст от 30% в сравнение с 2011 година. Според вицепремиера, една от причините за този рязък ръст е решението, взето през март миналата година да бъде разрешено влизането в страната без българска виза за онези руски граждани, които вече имат валидна многократна шенгенска виза.
През миналата година обемът на търговския оборот между двете страни е достигнал рекорд за последните 10 години. Износът от България за Русия се е увеличил с 40%, а руският износ за България - с 33%.
Кризата в еврозоната ще приключи през 2013 г., прогнозира Дянков. Според него през тази година Европа ще спре да бъде риск номер едно.
За българският финансов министър обаче в Европейския съюз остава нерешен главният проблем - този за икономическия ръст, и засега няма ясно формулиран отговор на въпроса какво трябва да се прави, за да се възстанови той.
Според финансист номер едно тъкмо сега за Европа е важно да се замисли над източниците на бъдещия растеж. Една от най-важните задачи в близкото бъдеще трябва да стане провеждането на пенсионните реформи в европейските страни.
Водещи
-
Не могат да разкодират телефона на Алексей Петров
Към този момент Софийската градска прокуратура още няма достъп до чувствителната информация в...
12.02 | 21:01
-
Бойкотът на супермаркетите: Ваня Григорова и Никола Янков в спор
От "никакъв ефект" до "може да има промени"
12.02 | 20:45
-
Слави Трифонов: Македонците и Мицкоски ще видят ЕС през крив макарон, много крив
Лидерът на ИТН излезе с остър коментар по повод днешното изявление на Християн Мицкоски, който...
12.02 | 20:30
-
Тръмп е разговарял с Путин и Зеленски за край на войната в Украйна (ОБНОВЕНА)
Американският президент потвърди новината в Truth Social
12.02 | 20:00
Най-четени
-
Опасна нова дрога: Какво представлява „слонската упойка“
Стефан Бакалов обясни пред NOVA, че идеята за наркотика е съвсем различна. „Мощността на...
12.02 | 10:45
-
Борисов: Който не целува попа по ръката, целува кръста
Той отбеляза, че в дневния ред днес има само две точки, които касая хората.
12.02 | 11:00
-
Приеха на първо четене проектозакон за компенсации на хора, останали без ток по вина на ЕРП-тата
Целта е ЕРП-тата автоматично да компенсират всички абонати, а не само на тези, които са подали...
12.02 | 17:00