Кои са най-опасните градове в света 10.03 | 21:41
Вижте списък на местата, които да не посещавате през ваканцията

Пътуването е любим начин да се откъснем от всекидневието и да запълним отпуските. И все пак има места по света, където е препоръчително да не ходите, дори да сте любители на екстремните преживявания и адреналина.
Ето и някои от тях.
Баркисимето, Венецуела. Градът е с население малко над един милион жители, а средно на ден стават над 57 убийства. Баркисимето е столица на региона, в който се намира и има голям брой университети и колежи. Въпреки че изглежда като цивилизовано място, престъпността там е много висока.
Пешавар, Пакистан. Това е едно от най-опасните места в света, заради непрекъснатите сблъсъци между полицията и крайните религозни организации. Въпреки че Пешавар предлага красиви гледки и изумителни паркове, това е и мястото с нак-много самоубийствени атентати.
Акапулко, Мексико. Градът е сред най-популярните туристически дестинации, особено за американците. Причината са красивите плажове, а основният проблем там са нарко картелите, които често влизат в открити престрелки на публични места.
Масейо, Бразилия. Столицата на щата Алагоас държи рекордния брой убийства за страната – средно 135 на 100 000 човека стават жертви в рамките на една година. Тук основният проблем е мафията, която контролира по-голямата част от бизнеса в града.
Найроби, Кения. Африка има дълга история на насилие и войни, но през последните години Найроби оглавява класациите за убийства, кражби и изнасилвания. Градът привлича туристи с екзотичната си красота, но властите предупреждават да не се излиза през нощта, защото е изключотелно опасно.
Кали, Колумбия. Южна Америка е място с висока престъпност и Кали не прави изключение. Градът често е арена на разчистване на сметки между наркопласьори, като убитите на ден понякога стигат до 80. Тук полицията не е много активна, така че мястото не е никак приветливо за туристи.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44