Към 85 000 българи ще прекарат почивните дни в чужбина 06.09 | 16:36
Очаква се около 270 000– 280 000 българи да почиват на територията на страната

Около 85 000 българи ще прекарат почивните дни в чужбина. Българите, които ще пресекат границите през тези дни, ще се възползват както от кратки екскурзионни пътувания, така и от нощувки в рамките на един-два дни. Това каза председателят на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов.
Очертават се четири спокойни, слънчеви и много приятни дни за отдих. Разбира се, пътищата ще са натоварени, особено към Гърция.
Очаква се около 270 000– 280 000 българи да почиват на територията на страната. Една част от тях, около 40%, ще предпочетат морски дестинации, почти същият е процентът на тези, които ще бъдат на посещение при близки и приятели във вътрешността на страната, около 20% от тях ще бъдат тези, които ще бъдат на планина и почти същият е процентът на тези, които ще използват къщи за гости и места, които са свързани със селски туризъм, посочи Румен Драганов пред агенция "Фокус".
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20