Летният туристически сезон ще бъде открит днес във Варна 16.05 | 11:45
Прогнозите са за добър туристически сезон и ръст на гостите през това лято.

Летният туристически сезон ще бъде открит днес във Варна. Градът и близките курорти са готови да посрещат туристи. От 15 май е забранено строителството, приключи и ремонтът на главния път за "Златни пясъци", предаде БНТ.
Прогнозите са за добър туристически сезон и ръст на гостите през това лято.
"Всички мерки са вече на лице, тъй като сезонът започва. Готови сме с почистването, нови машини за почистване са купени, имаме екип от хора, които са ангажирани ежедневно да почистват района на плажовете. Така че единственото, което на нас е необходимо, са качествени туристи", каза Дирон Ръсовски - концесионер на плаж във Варна.
Все още не е ясно дали ще има повишаване на цените за чадър и шезлонг, каза той и добави: "Тъй като тази година се покачиха цените на услугите, водно спасяване, медицинско обслужване, съпътстващите разходи, почистващите фирми увеличиха своите цени. Ако имат още някакво минимално, надявам се да няма, но времето ще покаже."
Спасителите започват да дежурят на плажа от 1 юни, уточни Ръсовски: "Тук, на нашия плаж, ще бъдат разположени 20 спасителни поста с около 45-50 души спасители. В момента ядрото е вече събрано както всяка година. За съжаление, и тук, както във всяка сфера на стопанската дейност, има недостиг на кадри."
Интересът на туроператорските фирми към Варна е голям, заяви Снежана Апостолова - заместник-кмет на община Варна.
"Варна като туристическа дестинация ще предлага, освен плажове, море, ще предлага и богата културна програма, много фестивали, ще предлага различни събития, които са организирани. Освен това, Варна може да предложи спортни събития, голям набор от атракции за всички вкусове", посочи тя.
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Иван Иванов впечатлен от бала на шампионите на Уимбълдън
Шампионът от Лондон се прибира утре вечер в родната си Варна
14.07 | 16:45