Лятото идва, а редица плажове още нямат стопанин 20.03 | 11:23
Липса на кандидати или нередности в документите ги оставят без концесионер

Лятото наближава, а редица плажове по родното Черноморие все още са без концесионер. Това сочат данните на Министерството на туризма. Проблем е и че до старта на сезона остават едва 2 месеца. В последно време са избрани концесионери за 4 от големите плажове. Паралелно с това предстои обявяването на нови конкурси за някои от по-малките пясъчни ивици. Причината за това е липсата на кандидати или некоректно подготвени документи, предаде БНТ. Новите процедури ще стартират до края на този месец.
Въпреки това обаче има опасност и тази година много плажове да останат без концесионер и без охрана. От общо 237 плажа очакванията на Министерството на туризма са 150 да бъдат дадени за управление. За останалите 87 все още се търсят стопани. Сред тях са плажовете "Шкорпиловци", "Кранево" и "Ахтопол-север”.
Паралелно с това специалисти от Басейнова дирекция са направили проучване на замърсеността на няколко плажни ивици в северната и южната част по българското Черноморие, които все още са без концесионер. Най-замърсен се оказва плажът "Крапец" в северната част. Подобно е положението при Шкорпиловци и на плажа "Алепу" в южната част, обяснява Стела Барова, главен експерт в Басейнова дирекция "Черноморски район" .
Един от основните приоритети в работата на Министерството на туризма за лято 2017 е засиления контрол върху стопанисването на плажните ивици. Предвижда се да бъдат създадени повече групи, които да проверяват плажовете през лятото.
Водещи
-
Вижте всички решения на МС от 16 април 2025 г.
Кабинетът одобри проект на ЗИД на НК срещу изтезанията на животни и садизма като бизнес
16.04 | 20:45
-
Андрей Ковачев: Костадинов трябва да носи наказателна отговорност за заплахи към опоненти
Вече няколко пъти "Възраждане" заплашват опонентите си, че ще имат съдбата на убитите от...
16.04 | 20:30
-
НАСА начерта хронология за края на света: Слънцето ще е виновник за гибелта ни
Учени повтариха ужасните предупреждения, отправени от известния физик Стивън Хокинг през 2018...
16.04 | 20:15
Най-четени
-
Дисциплинарна мярка за ЧСИ заради измамния казус с апартамента на 90-годишната жена
Данните от двете проверки по случая са предадени на прокуратурата, съобщи министърът на...
16.04 | 16:30
-
Борисов: Има интерес от американски фирми да се строят центрове за изкуствен интелект у нас
Затова няма да продаваме реакторите на Украйна, каза лидерът на ГЕРБ
16.04 | 16:46