Над 60 места за настаняване се присъединиха към инициативата „Неочаквана ваканция“ 12.04 | 16:47
В рамките на кампанията всички те предлагат допълнителна безплатна нощувка
Общо 62 са местата за настаняване, които до момента се присъединиха към националната кампания "Неочаквана ваканция". Министерството на туризма я стартира съвместно с бизнеса в началото на месеца.
Третото издание на инициативата цели да стимулира вътрешния туризъм. Новата й концепция предвижда при две платени нощувки през месеците април и май туристите да получават трета безплатна в местата за настаняване, които се включват в идеята. За посетителите това е стимул да обиколят повече забележителности, а за хотелиерите – да посрещнат повече гости. Така на практика могат да се удължат активните сезони, да се опознаят нови и малко известни забележителности, а също да се преодолее представата за уикенд пътуванията само в рамките на 2 нощувки.
"Неочаквана ваканция” е част от инициативите, с които Министерството на туризма поставя акцент върху пътуванията в страната през настоящата година. Ведомството отправи покана към представителите на туристическия бранш да се включат в кампанията, която намери веднага поддръжници и насочи вниманието на българите да търсят допълнителни варианти за пътешествия в собствената си държава.
Те могат да избират от списък с партньорски места за настаняване, който е достъпен на сайта на проекта www.neochakvanavakancia.bg. Списъкът е отворен и има възможност да се попълва до края на обявения период. Всеки присъединил се хотелиер става партньор на кампанията. Желаещите да участват представители на бизнеса трябва предварително да направят безплатна регистрация на сайта и да създадат профил на хотела или къщата за гости.
На този етап има партньорски заявки от региони, в които се намират най-големите ни морски и планински курорти, от хотелски комплекси, но и от по-малки туристически зони, от семейни хотели, къщи за гости, СПА центрове и др., както и от столицата.
Сред предлагащите безплатна допълнителна нощувка към две платени са места за настаняване в Албена, Банско, Баня, Белоградчик, Габрово, Главан, Гостун, В. Търново, Златни пясъци, Копривщица, Кранево, Обзор, остров Св. Анастасия, Пампорово, Поморие, Приморско, Разлог, Русе, Сандански, Св. Константин и Елена, Слънчев бряг, София, Стара Загора, Стройно, Чирпан и др. Те очакват новите си гости.
Водещи
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
-
Жълт код за мъгли в Северна България
Обявен е жълт код в 11 области на Северна България заради мъгли.
14.11 | 17:20
-
Адриан Николов, ИПИ: Бедността у нас е около 22% на национално ниво
Генерално разликите са двойни – между областите на опашката и областите начело, обясни в...
14.11 | 16:45
Най-четени
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45