Над 70 млн. лв. струва новият терминал на бургаското летище 31.08 | 14:58
На 1 септември летището ще посрещне двумилионния си пътник за 2012 г.
Новият пътнически терминал на бургаското летище ще струва над 70 милиона лева, съобщава БТА.
Той ще има обширни зони за пристигащи и заминаващи пътници, модерни системи за обслужване на пътници и багаж, търговски зони и открити пространства.
Капацитетът на терминала ще е 2 700 000 души, като общо 31 гишета ще служат за регистрация на туристите.
Общо 21 кв.м. е площта, на която се простира терминалът. Той е създаден така, че да може да се използва в зависимост от пътникопотока във всеки един момент. Когато е нужно, капацитетът му може да бъде допълнително увеличен. Това ще се случи чрез разширение към вече съществуващата архитектурна част.
Строежът на терминала трябва да приключи до края на лятото през 2013 г.
Междувременно стана ясно, че на 1 септември на бургаското летище ще пристигне двумилионния пътник за тази година. Той ще кацне с полет около 11 часа и все още не е известно точно кой е, нито с кой полет ще пристигне.
От летището разкриха, че най-много туристи са посрещнати от Русия, Германия и Англия през 2012 г. Очакванията са това да е един от най-добрите сезони за последните няколко години. На 16 септември миналата година бургаското летище за първи път посрещна двумилионен пътник.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15