Необичайно високи температури сложиха край на ски сезона в Алпите 10.04 | 17:27
Термометрите някои части на Италия показват над 30 градуса

Температурите на въздуха в цяла Италия значително надхвърлят обичайните за началото на април, предаде ИТАР-ТАСС, цитирани от БТА. Затоплянето обхвана североизточната част на Апенинския полуостров - областите Пиемонт и Вал д'Аоста, където термометрите показват над 30 градуса.
В северните райони е регистриран температурен рекорд за последните 50 години, съобщиха днес синоптиците. Нагрял се е дори въздухът в планините на 3 километра надморска височина. Затоплянето стана причина по-рано да приключи сезонът за ски в алпийските курорти.
Температури над средната норма за месеца са регистрирани също в централните области Лацио и Тоскана. Причина според метеоролозите е мощният антициклон, дошъл откъм Африка и донесъл топли въздушни маси.
Водещи
-
В София откриха 20-ата Световна среща на българските медии
Генералният директор на БТА Кирил Вълчев с тревога отбеляза, че българските мeдии в чужбина...
24.05 | 17:40
-
Страната посрещна тържествено Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
24 май беше отбелязан с шествия и концерти в цяла България
24.05 | 18:00
Най-четени
-
Изненада! Фреди Меркюри има дъщеря, пазена в дълбока тайна
Сега тя е на 48 години и живее в Европа, където работи в областта на медицината и самата тя е...
24.05 | 12:00
-
Френски министър иска забрана на парите в брой
Жералд Дарманен твърди, че проследяването на цифровите плаащания е много по-лесно и това ще...
24.05 | 11:40