Обсъждаме с румънците общи туристически продукти за дунавския регион 13.01 | 14:25
Съвместен природо-туристически маршрут ще бъде обсъден на кръгла маса в град Русе

На 19 януари в Русе ще бъде проведена кръгла маса за обществено и експертно обсъждане на предварително проучване на обектите на природното наследство и българо-румънския трансграничен регион и техния туристически потенциал. Тя е в рамките на проект "Разработване и промотиране на съвместен природо-туристически продукт: Маршрут "Защитено природно наследство на територията на трансграничния регион Румъния - България", изпълняван от Асоциацията на дунавските общини и финансиран чрез Програма Interreg V-A Румъния- България 2014-2020 г. Партньор по проекта е Фондация "Жива природа от румънския град Кълъраш.
Целта на проекта е да се увеличи устойчивото използване на общото природно наследство в рамките на трансграничния регион чрез развитие и промотиране на интегриран туристически продукт в областта на природното богатство. В рамките на проекта се предвижда предварително проучване на обектите на природното наследство в региона. Изследването си поставя за цел да изготви оценка на техния туристически потенциал, както и да проучи спецификите на различните режими на управление. Въз основа на получените резултати трябва да се разработи вариант на маршрут "Защитено природно наследство в трансграничния регион Румъния - България".
За тази цел се предвижда провеждането на консултации със заинтересованите страни и експертната общност под формата на кръгли маси – по 2 в България и в Румъния. Те ще доведат до избор на най-подходящ вариант за създаването на маршрута и до постигане на консенсус относно проблемните области и предизвикателства пред управлението и популяризирането на обекти като туристически дестинации.
Водещи
-
Климатична бомба цъка в Антарктида
Емисиите на метан застрашително засилват глобалното затопляне на Земята
14.07 | 14:50
-
Започват сезонните намаления в Гърция, има глоби за подвеждане на клиентите
Днес на повечето магазини са посочени намаления до 50%
14.07 | 14:39
-
Честито, софиянци! Нощните автобуси тръгват към летището
Променя се маршрутът на рейсовете по линия №4
14.07 | 14:30
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59