По родното Черноморие дават хотелски стаи на изгодни цени в опит да спасят сезон 2020 14.05 | 17:30
Прогнозите за почивки в чужбина през предстоящия сезон далеч не са оптимистични. Според представители на бизнеса вече има отлив от страна на желаещите да летуват в Гърция и Турция

Тридесет и три лева за нощувка на двама възрастни и дете в двустаен апартамент - с тези цени започват промоциите в Слънчев бряг за първите дни от месец юни. Както вече стана ясно, плажовете ще бъдат отворени на първи юни, а месец по-късно се очакват и първите чуждестранни туристи. Мнозина вече търсят място за лятна почивка. Хотелиерите по родното Черноморие пък се опитват да подмамят туристите с всевъзможни оферти през първите дни от сезона, пише Трафикнюз.
Цената на ол инклузив почивка четиризвезден хотел в Слънчев бряг започва от 100 лв. и достига до 230 лв. на вечер. Справка във водещите резервационни платформи показва, че семейство с дете би могло да открие настаняване в апартамент с две спални на цени от 52 лв. в нискокатегорийните хотели. Стая с две легла и разтегателен диван в близост до плажа пък струва около 65 лв. Семейна ваканция в тризвезден хотел излиза между 50 и 80 лв на нощувка, а цените на ол инклузив пакет за двама възрастни и дете започват от 150 лв на вечер. Много от офертите включват и нова услуга - пълна дезинфекция на стаите преди настаняване.
Малко по-ниски са цените в Созопол, където семейство с дете лесно може да открие настаняване в апартамент под наем за 50-60 лв. на нощувка. Няма особена разлика обаче в цените на хотелите от по-високи категории. Курортите от южното ни Черноморие предлагат изгодни оферти в първите дни от сезона. Нощувката за семейство в местата за настаняване от средна категория в Китен варира между 40 лв и 90 лв. Настаняване в четиризвезден хотел за трима души излиза около 180 лв. Лесно обаче може да се намери апартамент в непосредствена близост до плажа, като цените започват от 50 лв на нощувка. Приблизително същите са цените и в останалите южни курорти.
Цените по северното ни Черноморие са не по-малко примамливи. Тризвездните хотели в Златни пясъци, например, предлагат оферти от 40-50 лв за нощувка на семейство с едно дете. Оферти от 50-80 лв. на нощувка, с или без включена закуска се срещат и в местата за настаняване на първа линия на плажната ивица.
Припомняме, че днес бяха обсъдени мерките относно хотелите и другите места за настаняване как ще бъдат отворени след края на извънредното положение. Въпреки че ДДС ще бъде намалено с 5%, от бранша нямат категоричен отговор дали цените ще паднат. Засега няма значителна разлика в цените за месеците юли и август.
Прогнозите за почивки в чужбина през предстоящия сезон далеч не са оптимистични. Според представители на бизнеса вече има отлив от страна на желаещите да летуват в Гърция и Турция. Причината е, че всеки, който се завърне от тези дестинации, ще подлежи на 14-дневна задължителна карантина.
От бранша очакват раздвижване през август и септември. За тогава има планирани почивки в гръцките острови Родос, Крит и Корфу и Санторини. Трудно може да бъде предвиден интересът към Турция, поради разпространението на вируса там. Според чуждестранни медии туристи в южната ни съседка се очакват не по-рано от август.
Туристически агент в Пловдив, споделя, че почивките на всички нейни групи са били отложени за догодина, на същите цени. Основната причина да се анулират много от заявките обаче, е именно карантината.
"Драстична промяна в цените няма. Българите обаче не проявяват особен интерес към чужди дестинации, заради 14-дневната карантина, която ги очаква", допълва друг представител на бранша - Пламен Петров, който е мениджър на една от големите турагенции под тепетата.
Оптимистична изглежда прогнозата за дестинации като Египет и Тунис, които показват добри резултати в справянето със заразата. В някои фирми таят надежди, че ще могат да се реализират планираните почивки и в Сицилия, която не е толкова засегната от коронавируса. По всяка вероятност това ще е възможно към края на сезона.
Водещи
-
Феноменът хало се появи в небето над София: Времето рязко се променя
Прогнозите са за пролливни дъждове и гръмотевични бури, ето къде ще ударят (КАРТИ)
16.07 | 21:00
-
Трети протест в защита на кмета Коцев в София и Варна
Демонстрацията е под наслов „Да свалим бухалките на дерибеите"
16.07 | 20:45
-
Фон дер Лайен: Вноските на държавите за следващия бюджет няма да се променят
Парите за отбрана ще се увеличат 5 пъти, така че да станат 131 млрд. евро, подчерта тя
16.07 | 20:30
-
НС: 140 км/ч остава максималната скорост на магистрала
На скоростен път караме до 120 км/ч
16.07 | 20:15
Най-четени
-
"Алфа рисърч": ГЕРБ печели убедително при избори днес, "ДПС-Ново начало" настига ПП-ДБ
"Възраждане" е в отстъпление - до 11.5%, за сметка на МЕЧ (6.3%), "Величие" остава на 4.1%.
16.07 | 12:30
-
България иска увеличаване на бюджета на Механизма за свързване на Европа за енергия
Това е един от възможните варианти за гарантиране на финансирането на модернизацията и...
16.07 | 14:45
-
Тризнаци, заченати по естествен път, в клиника "Мама и Аз" в Плевен
Състезание с времето
16.07 | 10:45
-
България изтегли нов дълг за 3,2 милиарда евро
Дълговата операция е в рамките на определения максимален размер на новия държавен дълг, който...
16.07 | 15:50