Полска инвазия от над 400 000 туристи към нашите курорти от 3 юли 30.06 | 16:15
Това е добър сигнал към българския туризъм, след като от последния уикенд и хотелите започнаха да се пълнят

Националният въздушен превозвач на Полша – LOT, от 3 юли започва голяма и безпрецедентна офанзива към българското море. Към родните ни морски градове Варна и Бургас започват не чартъри, а редовни линии, които ще доведат до 31 август огромен брой полски туристи, съобщава сайтът bgtourism.bg .
Самолетите свързват Варшава с Варна и Бургас. До Бургас ще има и директни въздушни връзки от Катовице, Жешув, Познан, Гданск и Вроцлав. Oт Лодз до Варна ще лети българска частна компания. Нискотарифните авиокомпании Wizz Air и Ryanair също ще свързват полски с български летища.
Това е добър сигнал към българския туризъм, след като от последния уикенд и хотелите започнаха да се пълнят.
"Най-после завъртяхме колелото, започнахме да разбираме, че е започнал сезона. Днес рано сутринта посрещнах първият ми автобус с туристи от Полша. Най-вероятно това е и първият полски автобус, който дойде на Златни пясъци през този сезон. Палмата на първенството принадлежи на моя стратегически партньор от Полша – туристическа агенция EPT от Катовице. Пътуването през Словакия, Унгария и Румъния премина изключително бързо и лесно. Пътният трафик е много по-малък. Стаите в хотелите чакаха нашите дългоочаквани гости. Времето е страхотно, морето е топло на плажа е спокойно. Няма тълпи, няма блъсканица. Ние се грижим за безопасността", заяви Герго Герчев, туроператор.
Миналата година на Черноморието дойдоха малко над 400 хил.туристи от Полша. Надеждите са през 2020 година този тренд да се запази или дори подобри.
Водещи
-
Израел наруши примирието
Тръмп приветства "ново начало за целия красив Близък изток", след като неговото мирно...
14.10 | 16:18
-
Зафиров: На изборите в Пазарджик показахме, че БСП започва да връща позициите си
Той посочи, че е "БСП-Обединена левица" е увеличила своя резултат с 493 гласа
14.10 | 16:00
-
Ако изборите бяха днес: ГЕРБ–СДС е първа политическа сила, втора е ДПС–Ново начало
Изследването е част независимата изследователска програма на "Галъп интернешънъл болкан“ и е...
14.10 | 15:45
-
В Свети Влас започна раздаването на бутилирана питейна вода от държавния резерв за жителите на града и ваканционно селище Елените
Мярката е предприета, след като вследствие на наводнението водата от централното...
14.10 | 15:30
Най-четени
-
Над 360 000 българи работят и след пенсия за 16 лева отгоре
Средното увеличение на месечната пенсия в резултат на допълнителния стаж е 16,36 лева
14.10 | 10:30
-
6 държави, в които бензинът е по-евтин от водата
. В същото време литър бутилирана вода се търгува за около 0,60 долара заради срив в...
14.10 | 10:45
-
Цените на жилищата в София са се увеличили над 2,8 пъти за период от девет години и половина
Стара Загора и Бургас затварят класацията
14.10 | 09:45
-
Полицаи крият камера за скорост зад кофи за боклук
Това е поредният пример за "креативен" подход от страна на униформените в региона, след като...
14.10 | 14:45