Поморийци излизат на музикален протест в защита на сцена 21.07 | 17:07
Искат среща с кмета на Поморие Иван Алексиев

Поморийци излизат днес на музикален протест в 19.00 часа в градинката пред общината. Причината е, че едно от христоматийните за местните и за туристите заведения, е пред затваряне.
Органите на реда са е заявили преди две седмици на собственика на заведението, че то ще бъде затворено по волята на концесионера на плажната ивица в южното черноморско градче.
В по-късните часове е предвидена и среща с кмета на Поморие Иван Алексиев, за да потърсят заедно решение на проблемите. Надеждата е в кмета, тъй като има много варианти за изход от затварянето на сцената.
Повечето хора и от туристите, и от местните негодуват, защото това е единственото място в курортния град, където може да се слуша музика, различна от чалга.
По думите на местни повечето чехи и поляци, които това лято заливат южното ни Черноморие, се оплакват, че няма алтернативно място, което да посещават.
В заведението, което към момента не работи, са свири известни и по-малко известни банди от целия свят и България.
Водещи
-
Протест на работещите в държавните горски и ловни стопанства
Протестът е организиран от КНСБ, а горските служители настояват за увеличение на заплатите и...
14.07 | 12:15
-
Позитивите от влизането ни в еврозоната могат да бъдат много сериозни
Според Георги Ганев има сериозно объркване между две доста различни неща – увеличаване на...
14.07 | 11:59
-
Продължава борбата с пожара в природен парк „Рилски манастир”
Горски служители има и на местата на овладените вече пожари към селата Мурсалево и Палатово,...
14.07 | 11:30
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Имало ли е шамари в „Майчин дом“: Версиите на свидетелка и на лекарката
Междувременно близки на родилката организират протест в нейна защита. Те настояват и за...
14.07 | 09:14