Проверяват сигурността на круизните кораби 06.02 | 10:11
Причината е инцидента с „Коста Конкордия“, претърпял корабокрушение край бреговете на Италия

Комисарят по въпросите на транспорта в ЕС Сийм Калас потвърди, че от борда на Европейския съвет по круизните пътувания са се ангажирали да проверят безопасността на круизните кораби.
"Приветствам ангажиментите на Съвета да бъде осигурено високо ниво на сигурността на борда на корабите и ще подкрепя бъдещо преразглеждане на законодателството в тази област", коментира Калас.
Основание за проверките и прегледите е трагичният инцидент с "Коста Конкордия", корабокруширал край бреговете на Италия на 13 януари. 17 души загинаха, а още толкова са безследно изчезнали. Властите вече не се надяват да открият оцелели. На борда на луксозния круизен кораб пътуваха над 4 хил. души.
Сега през април от страна на Европейската комисия ще бъдат стартирани публични консултации за сигурността на пасажерите на борда на круизните кораби, а седмици по-късно ще има и конференция с участието на заинтересованите страни, разказват още от Брюксел.
През лятото на тази година пък ще бъде направен преглед на законите и ако се наложи – комисарят по въпросите на транспорта Сийм Калас може да предложи и някои промени в областта.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45
-
Теменужка Петкова: Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев“
Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев”. Това каза финансовият министър...
25.04 | 14:00