Румънски и чешки ченгета по курортите ни за лятото 18.05 | 12:47
МВР засилва антитерористичните мерки по летищата заради по-големия трафик за морето

Полицаи от Румъния и Чехия ще патрулират през предстоящия летен туристически сезон по българското Черноморие. Служителите на вътрешните министерства на двете страни ще си сътрудничат с българските униформени, за да осигуряват реда и безопасността на туристите по нашите курорти. Отделните патрули ще бъдат разпределени на местата, където са съсредоточени повечето летовници от двете държави. Това става ясно от писмен отговор на вицепремиера и вътрешен министър Румяна Бъчварова на депутатски въпрос. Тя уточнява и че от вътрешността на страната към Черноморието ще бъдат командировани допълнително служители на МВР. Те ще бъдат повече от 528-те през миналата година, предаде БГНЕС.
Румънски полицаи ще патрулират съвместно с българските си колеги в курортите "Албена” и "Златни пясъци”, в Балчик, както и в Несебър. Чешки униформени шък ще бъдат изпратени в Приморско и Китен.
С оглед усложнената международна обстановка на граничните пунктове на летищата във Варна, Бургас и София ще бъдат взети допълнителни мерки по превенция на терористични действия. "Засилен е информационния обмен между органите на МВР от една страна и туристическите агенции и авиопревозвачи от друга, с цел получаване на предварителна информация за пристигащи и заминаващи пътници от рискови дестинации и националности”, пише още Бъчварова. МВР и ДАНС следят изкъсо и пасажерите на круизните кораби, които ще акостират на български пристанища.
Вътрешният министър допълва още, че са предприети и конкретни превантивни действия във връзка с традиционния ръст на джебчийски кражби по Черноморските курорти.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44