Скоро Бургас ще изкушава туристите с океанариум 13.06 | 13:01
Новият аквапарк на града ще бъде целогодишен

В Бургас ще започне изграждането на целогодишен аквапарк и океанариум, съобщиха от общината.
На водните обитатели ще им е необходима около година и половина, за да се адаптират. Важно значение за определянето на животинските видове ще има солеността, състава и температурата на водата, тъй като идеята е там да има черноморски, средиземноморски и океански обитатели.
В океанариума ще има Делфинариум и основните експозиционни зони. В една от тях гостите ще могат да се видят през очите на водните обитатели. В него ще бъде обособена още и научно-изследователска зона, както и още няколко изненади, които ще му придават уникалност от всички останали по света и ще го направят притегателен център за туристи от страната и чужбина.
За изграждане на развлекателния комплекс концесионерът ще инвестира сумата от 100 милиона лева, като поема ангажимент в срок до пет години да построи и въведе в експлоатация океанариум, делфинариум, аквапарк и познавателно-развлекателен комплекс.
Кметът на община Бургас Димитър Николов и генералният директор на Научно-производствено обединение "Мостовик” Олег Шишов подписаха концесионния договор за изграждане и експлоатация на парка.
Вече е внесена финансовата гаранция, а в концесионния договор са заложени сериозни условия за изпълнение, одобрени и гласувани от Общинския съвет. Фирмата е готова с техническия проект за атракционите и са направени пробите на територията, където ще е разположен паркът – Парк "Езеро". Кметът увери, че довеждащата инфраструктура към обекта също ще бъде разширена.
Строителството на първия етап, обхващащ изграждането на аквапарка, ще започне след края на летния сезон и ще приключи до две години.
Водещи
-
Росен Желязков: Кабинетът ни осъществява политики, не се занимава със сплетни
Той добави, че „всички атаки срещу кабинета, които подгряват есенната политическа ситуация“,...
13.08 | 11:45
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
377 са новите милионери у нас за една година, показват данните на БНБ
Над 1,7 млн. са малките кредити, взети от домакинствата за суми до 1000 лева
13.08 | 11:15
Най-четени
-
Евролидери ще проведат консултации с Тръмп преди срещата му с Путин
Разговорът днес е по покана на германския канцлер Фридрих Мерц
13.08 | 10:15
-
Внимание, шофьори: Трафик и ремонти по границите
Трафикът и на останалите гранични пунктове с РСМ е нормален.
13.08 | 08:59