След 10-годишна пауза австрийски пенсионери се завръщат на българското Черноморие 28.03 | 13:15
За транспортирането на австрийските гости ще бъде осигурен седмичен чартърен полет от Австрия до Летище Варна.
Курортът Албена се превръща в предпочитана дестинация за австрийски туристи в третата възраст. Над 3500 членове на Австрийския пенсионерски съюз (Senioren Reisen) ще посетят черноморския ни курорт в периода от 24 април до 24 май 2025 година. Информацията беше потвърдена от Калин Сутев, представител на туроператора DER Touristik и управител на "Дестинейшън Туристик Сървисис" в интервю за TravelNews.
За транспортирането на австрийските гости ще бъде осигурен седмичен чартърен полет от Австрия до Летище Варна. По думите на Сутев, визитата представлява традиционната пролетна среща на Австрийския пенсионерски клуб, която обичайно се провежда в чужбина. Впечатляващо е, че българското Черноморие ще бъде домакин на събитието и през следващата 2026 година.
Изборът на Албена не е случаен – курортът е спечелил конкуренцията с дестинации от Италия и Португалия. Освен България, австрийските пенсионери са избрали и Мармарис, Турция, като втора дестинация за своите пътувания.
Дългосрочни ползи за българския туризъм
"Една такава акция преди сезона ще предизвика допълнителен интерес към България на австрийския пазар", коментира Калин Сутев. Според него тези посещения ще имат мултиплициращ ефект, тъй като възрастните туристи ще споделят впечатленията си със своите близки, което ще доведе до "вълна от записвания през следващите години".
Това не е първият път, когато австрийски пенсионери избират България за своите пътувания. През 2013 и 2014 година те са посещавали Слънчев бряг по същата програма. Връзката с Албена датира от още по-рано – курортът е бил тяхна дестинация през 2001, 2002, 2005 и 2006 година.
Привличането на туристи в третата възраст извън активния летен сезон е важна стратегия за удължаване на туристическия сезон по Черноморието и диверсификация на туристическия поток.
Водещи
-
Дарете събраните си стотинки в помощ на бездомни животни в Бургас
Приютът ANIMAL SOS-BURGAS провежда кампания „Стотинки за живот“
18.01 | 17:17
-
Синдикат предлага по-дълга междусрочна ваканция заради грипа
От КТ Подкрепа внасят предложение до дни
18.01 | 16:40
-
Срив в системата на МВР спря издаването на застраховката "Гражданска отговорност"
Сривът важи само при сключването на нови полици
18.01 | 16:20
Най-четени
-
Почина актьорът Иван Несторов
Поклонението е на 21 януари, сряда, от 12:30 ч. в столичния храм „Свети Седмочисленици"
18.01 | 10:20
-
Експерт: Прибързаните промени могат да доведат до хаос в целия изборен процес
"Да се въведе забрана необучени членове на секционни комисии да участват в изборния ден",...
18.01 | 13:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20
-
Двудневна работна седмица в близките 10 г. прогнозира Бил Гейтс
Споед съоснователя на Microsoft хората вече няма да са необходими „за повечето задачи“ и ще...
18.01 | 13:40