Съвет по туризъм ще решава трайно проблема с кадрите 03.09 | 15:06
Свалят наполовина таксите за общински участия в туристически изложения

Към Министерството на туризма ще бъде създаден Съвет по туризъм, който ще има за основна задача да реши проблема с недостига на квалифицирани кадри за бранша. Това съобщи ресорният министър Николина Ангелкова по време на бизнес форум в Пловдив, предаде БНР.
Според нея, за да започне страната да предлага по-качествен туристически продукт, е необходимо да се залегне на по-добрата подготовка на работещите в тази сфера, като заедно с това се създадат добри условия за задържането им в България.
Ангелкова обяви, че ще има финансови преференции за местния туристически продукти, насочен към по-доброто представяне на културно-историческото ни наследство. Държавата ще насърчи общините да участват активно в организираните от министерството български и международни изложения и форуми, в информационни и националните щандове, като до края на 2015 г. им намали наполовина таксата за участие.
Според Ангелкова така местните власти ще станат по-активни при представяне и рекламиране на регионалния туризъми у нас и по света. Изследванията показват, че повече от 52% от европейските граждани посещават дадена дестинация, като посочват за причина именно културата и историята й, мотивира се министърът.
"Затова в момента разработваме 8 културно-исторически дестинации, защото смятаме, че така можем да промотираме нашата страна още по-добре и да я поставим на още по-високо ниво във фокуса на световното внимание", изтъкна тя.
Дестинациите са качени в момента на сайта на Министерството на туризма и по думите на Ангелкова: "Те не са окончателни", ще продължим да ги надграждаме. Важното е да поставим фокуса".
Водещи
-
Ветровита и дъждовна събота
12.04 | 09:15
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45