Туристическият бранш да предлага по-качествени храни през лятото 15.03 | 12:54
България привлича туристи и с вкусната българска храна, смята министърът

Във Варна министърът на земеделието Мирослав Найденов призова туристическия бранш да се обедини около идеята за предлагане на по-качествени храни през предстоящия летен сезон.
Той се срещна с представители на туристически организации и фирми в морската столица. Срещата беше организирана по повод Световния ден на потребителя, информират от пресцентъра на земеделското министерство.
"Разбирам, че натискът на цените предопределя предлагането на продукти с по-ниско качество, особено при пакетите "ол инклузив”, но това не трябва да става за сметка на потребителите на туристическия продукт”, посочи министър Найденов.
Според него България привлича туристи не само с прекрасните си плажове, но и с вкусната българска храна. Затова не бива престижът ни да страда, като се предлагат храни с ниско качество.
На срещата беше представена новата Българска агенция за безопасност на храните. Нейният директор д-р Йордан Войнов обясни, че със създаването на агенцията се обединяват контролните органи по храните, което ще улесни туристическия бранш.
Той обаче предупреди, че през предстоящия летен сезон проверките по отношение на безопасността и качеството на храните ще бъдат засилени.
Хотелиерите и туроператорите да изградят такива системи на контрол, че храни с изтекъл срок на годност да не попадат в менюто на туристите, призова д-р Войнов.
По думите му много често туристи се оплакват от развалени храни, поради което и туроператорите, търпят загуби.
Водещи
-
Деница Сачева: Бюджет 2026 ще бъде предизвикателство
Няма да подкрепим текстове, които да правят журналистиката престъпление, категорична е тя
12.10 | 18:00
-
Петима задържани в Огняново по подозрение в купуване на гласове
Частични местни избори се провеждат в Пазарджик и Хасковско
12.10 | 17:40
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Радан Кънев: Управляват ни кукли, това е фасадна демокрация
Евродепутатът допълни, че българите не вярват на съда, прокуратурата и правителството, което...
12.10 | 15:00
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00