Търсят концесионери на плажове в Слънчев бряг, Несебър, Свети Влас и Росенец 11.10 | 15:10
Целта е да се осигури поддръжката и сигурността на плажовете
Правителството започва процедура за търсене на концесионери за на плажовете "Несебър-юг", "Слънчев бряг-север", "Росенец-север" и "Свети Влас-болницата", съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Целта на правителството е с новите концесии да се осигури водно спасяване, обезпечаване на прилежащата акватория, здравно и медицинско ослужване и санитарно-хигиенното поддържане.
Минималното годишно концесионно заплащане на плажовете е както следва:
за "Несебър-юг" - 247 497 лв без ДДС, за "Слънчев бряг-север" - 1 375 662 лв. без ДДС, за "Росенец-север" - 8 975 лв. без ДДС и за "Св. Влас-болницата" - 54 006 лв. без ДДС.
Размерът на заплащането е определен съгласно методиката за определяне на минималния размер на концесионното плащане за морски плажове на Министерски съвет.
Срокът на концесията е 15 години.
Критериите за формиране на комплексната оценка са съобразени с решение на правителството от 2016 година за утвърждаване на минималните критери при провеждане на процедура за търсене на концесионери.
През пролетта беше обявена процедура за концесионер на плажа "Росенец-север", който се намира близо до "морските сарай" на Ахмед Доган, но и двете фирми проявили интерес се отказали. По-късно през лятото се направи втори опит, при който сумата от 48 000 лв бе намалена на 11 553 лв., но и тогава не успяха. Коментира се, че неуспехите се дължат на 370 метровата дължина на плажната ивица.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Стотици смелчаци „спасяват” кръста в цялата страна
В Калофер се проведе така нареченото мъжко хоро в ледените води на река Тунджа, като се вярва,...
06.01 | 11:30