Хотелиери от Слънчев бряг с идея за спасяване на туризма 13.04 | 20:00

Хотелиери предлагат базата в Слънчев бряг да се използва от българите за рехабилитация на заболелите и преборили коронавируса. Тя е добра и за рехабилитация, и за профилактика, смятат те. До дни хотелиерите ще изпратят писмо до премиера Бойко Борисов и ресорния министър Николина Ангелкова с това предложение, съобщи Веселин Налбантов, собственик на хотел в курорта и зам.-председател на БАХР, пише "Труд".
По думите му, навремето през 1963-та, тук било решено да се построи санаториум. Тогава в България имало много малария, а въздухът в комплекса бил лечебен. "Има течение с уникална йонизация на въздуха, която убива вирусите", обяснява Налбантов. Според него тук били излекувани окончателно много хора, преболедували малария и туберкулоза.
"Защо да не използваме природните дадености за доизлекуване на новия вирус?", коментира хотелиерът. Той подчертава, че това не е с цел да си правят реклама и дори призовава след карантината, в Слънчев бряг да дойдат експерти и вирусолози, които да установят дали наистина хотелите – между планината и морето, са подходящи за рехабилитация.
Междувременно морските спасители, които си изкарват хляба по плажовете, са се събрали на спешна среща. Засега те гледат оптимистично на нещата- смятат, че сезонът ще го бъде, дори да закъснее. Спасителите прогнозират, че ще има предимно български туристи.
"Българските туристи са най-дисциплинираните, така че се радваме", казаха морските вълци. Междувременно, те продължават да работят на "зимните си постове" като пазачи и огняри. Така е всяка година, докато дойдат топлите месеци.
Водещи
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
Най-четени
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45