Ще правим общи ĸpyизни мapшpyти с Русия 14.11 | 14:33
Подписахме меморандум за сътрудничество с Уралската асоциация по туризъм

"Благодаря за успешния летен сезон, за спокойното му и сигурно протичане за руските туристи". Това заяви в Москва Олег Сафонов, ръководител на Федералната агенция по туризъм на Руската федерация по време на работна среща с министъра на туризма Николина Ангелкова. Сафонов изрази убеждението си, че постиженията в двустранните отношения с България ще се надграждат. "Отчетохме изключително добър сезон. От януари до септември страната ни бе посетена от над 530 хил. руски туристи", съобщи министър Ангелкова данните на НСИ и благодари на ръководителя на руския туризъм за доброто партньорство.
Друга основна тема на разговора бе възможността за създаване на oбщи тypиcтичecĸи ĸpyизни мapшpyти в Чepнo мope. Българо-руските отношения в туризма се развиват много успешно, съвместната ни работа бележи положителни резултати, заяви министър Ангелкова и допълни, че предстои да се подпише програма за сътрудничество 2018-2020 година. Тя подчерта, че Русия е един от стратегическите туристически пазари за България.
На изложението Интурмаркет, което ще се проведе през март 2018 г. в Москва, ще бъде организирана кръгла маса с основен фокус върху различните видове туризъм в България. Ще представим пред руската публика възможностите за СПА и балнеотуризъм, кулинарен, винен, детски и другите възможности за отдих в България.
Министър Ангелкова и ръководителят на руския туризъм Сафонов обсъдиха и възможността за организиране на кръгла маса, на която да бъде представен потенциалът за обмен на опит между двете страни в сферата на образованието. Двамата се обединиха около идеята, че трябва се утвърди и развие практиката за обмен на студенти между Русия и България с цел да се повиши качеството на образованието им.
Министър Ангелкова покани Олег Сафонов и представителите на туристическия сектор на Русия на Международния конгрес на световните цивилизации и древните маршрути към Световната организация по туризъм, който ще се състои в София на 14-16 ноември следващата година.
Междувременно Ангелкова и изпълнителният директор на Уралската асоциация по туризъм (УАТ) Михаил Малцев подписаха в Москва меморандум за сътрудничество в сферата на туризма, гостоприемството и инвестициите в отрасъла. Церемонията се състоя в рамките на работните срещи на министър Ангелкова с представители на руската туристическа индустрия. Министерството и асоциацията ще си партнират ефективно в подготовката на събития в сектора и ще поддържат взаимен обмен на статистически, рекламни и други промоционални материали.
УАТ е една от водещите организации в туризма на Руската федерация. Асоциацията е създадена през 1996 г. в Екатеринбург и е сред най-активните партньори на Министерството на туризма, което е редовен участник в най-значимото туристическо изложение в Уралския федеративен окръг - "Лето". През април тази година в борсата се включиха 250 изложителя, посетителите надхвърлиха 8 хил. души, а България беше страна партньор.
През миналата година у нас са пребивавали над 580 хил. руски туристи, което отбеляза близо 20 на сто ръст спрямо 2015 г. Сред най-активните от тях са гостите от Уралския край.
Водещи
-
Пеевски: С Борисов обсъдихме закриването на ДАИ
Той коментира и опасенията на опозицията за дупка в бюджета
01.10 | 11:15
-
Обявиха кога ще започне изплащането на пенсиите за октомври
Датата за изплащане на обезщетенията за безработица през този месец е 15 октомври (сряда).
01.10 | 10:59
-
Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг
Премиерът добавя, че днес отдаваме почит на хората, които със своя труд и мъдрост градиха...
01.10 | 10:45
-
Информационни срещи за въвеждането на еврото у нас ще се проведат в Правец, Бяла, Брезово, Никопол и Кочериново
Информационната среща в град Правец ще се проведе в Зала Правец, намираща се пл. "Тодор...
01.10 | 10:31
Най-четени
-
Октомври започва с облаци и дъждовна вечер
Максималните температури ще бъдат от 15°-16° в Западна България до 23° в югоизточните райони...
01.10 | 08:04
-
Ганев: Много сме щастливи от постигнатото
„Лидерът е отборът, ние играем като отбор. Няма как да ги разделяме”, категоричен е Ганев.
01.10 | 10:15
-
Онлайн тест по математика за шестокласниците в петък
От МОН припомнят, че през миналата година беше осъществено подобно онлайн тестване при...
01.10 | 09:30