УЕФА поряза жестоко Левски 23.08 | 16:12
Изцепките на "сини" фенове по време на мача с Ружомберок докараха нова беля на главата на ръководството
Ръководството на Левски оповести наказанието, което европейската футболна асоциация наложи на клуба след мачовете с Ружомберок от първия квалификационен кръг на Лига Европа. За следващото си домакинство в Европа стадион "Виваком арена - Георги Аспарухов" ще бъде частично затворен, а на затворения сектор ще бъде поставен банер с надпис #EqualGame.
Ето какво пишат "сините" на сайта си:
Уважаеми привърженици,
Уведомяваме Ви, че Дисциплинарната комисия към Европейската футболна асоциация се произнесе относно констатираните нарушения на първата среща от първия предварителен кръг на Лига Европа "Ружомберок" - "Левски" на 11.07.2019 г. в Словакия, като постанови следното:
1.За расистко поведение в трибуната на гостуващия отбор:
- Частично затваряне на стадиона за следващото домакинство на клуба от европейските турнири - затваряне на сектор/сектори с не по-малко от 3000 седящи места.
- Поставяне на банер на УЕФА "#EqualGame" на сектора/секторите, които ще бъдат затворени по време на следващото домакинство на клуба от европейските турнири -
2. За получени 5 или повече картона по време на срещата с "Ружомберок" на 11.07.2019 г. - глоба в размер на 4500 евро.
Защитата на клуба пред Дисциплинарната комисия на УЕФА бе водена от изпълнителния директор на клуба Павел Колев и адвокат Ивайло Ивков. Благодарение на тяхната работа ПФК "Левски" получи възможно най-лекото наказание за нарушението, което е рецидив за клуба пред Европейската футболна асоциация.
Водещи
-
Битови отпадъци и хигиенни материали изплуваха край Централния плаж във Варна
Към момента на извършената проверка не е установено преливане на отпадъчни води от битовия...
13.07 | 12:15
-
Преди 72 години светът се сбогува с Фрида Кало
Най-силното ѝ наследство е в картините, които превърнаха личното страдание, женската...
13.07 | 11:45
-
Тежка катастрофа на автомагистрала "Тракия“ в посока София
Активната лента за движение в района на ПТП-то е напълно затворена, което налага превозните...
13.07 | 11:15
-
В Гърция конфискуваха и унищожиха над 2 тона български млечни продукти
Цялото количество е конфискувано и унищожено
13.07 | 10:59
Най-четени
-
Тежка катастрофа на автомагистрала "Тракия“ в посока София
Активната лента за движение в района на ПТП-то е напълно затворена, което налага превозните...
13.07 | 11:15
-
Когато покривът тече, а съседът „няма пари": Какво може да се направи
Протоколът от събранието: най-важният документ
13.07 | 10:45
-
Търговският регистър пак се задръсти
"Регистрация на ново търговско дружество, която по закон трябва да стане до 24 часа, сега...
13.07 | 10:30