Увеличават се защитните горски територии в България 11.02 | 15:31
Това е мярка за недопускане възникването на бедствени ситуации
Кабинетът възложи на министъра на земеделието и храните да предприеме необходимите действия за увеличаване на защитните горски територии в поземлени имоти – държавна собственост, като превантивна мярка за недопускане възникването на бедствени ситуации и човешки жертви.
В съответствие с преобладаващите им функции, горските територии се делят на три основни категории – защитни, специални и стопански. Конкретните нови територии, които ще бъдат категоризирани като защитни, са предложени от шестте държавни предприятия и са съгласувани с Изпълнителната агенция по горите.
С увеличаването на защитните горски територии ще се постигне увеличаване на всички екосистемни ползи от устойчивото им управление и намаляване на риска от наводнения.
Водещи
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
Откриват Празника на черешата в Кюстендил
Програмата включва кулинарно шоу с дегустации и демонстрации, а вечерите ще завършват с...
27.06 | 10:40
-
Ново силно земетресение във Венецуела
Двата труса от 7,2 и 7,5 по Рихтер преди дни отне живота на близо хиляда души, а над 3300 бяха...
27.06 | 10:20
Най-четени
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45