Украйна приватизира телекома си 12.05 | 10:03
Новият собственик на „Укртелеком“ стана австрийската ESU
Завърши приватизацията на най-големия оператор в Украйна "Укртелеком". Вчера Фондът за държавно имущество (аналог на Агенцията за приватизацията у нас) подписа акта за прехвърляне на 92.79% от акциите на телекома.
Новият собственик на "Укртелеком" стана ESU, дъщерна фирма на австрийската компания EPIC. Към 10 май ESU напълно се изплати за държавния пакет от акции на "Укртелеком", като е превела към бюджета 10.575 милиарда гривни (стойността на 1.34 милиарда долара)
ESU беше единствената компания, която прояви интерес към покупката на държавния пакет от акции в телекома. Затова и Украйна бе принудена да продаде пакета от акции според оценката на независими експерти, пише Lenta.ru.
Украйна се опита да приватизира "Укртелеком" в края на 90-те години, но не се постигна никакъв резултат. През 2008 година правителството на Юлия Тимошенко планира частична приватизация на холдинга, но президентът Виктор Ющенко наложи вето на сделката.
Числото на абонати на "Укртелеком" превишава 10 милиона души. Компанията предоставя фиксирани и мобилни телефонни услуги, както и достъп до интернет.
Водещи
-
Има ли връзка между разполагането на американските самолети на „Безмер” и отпадането на визите за български граждани
Доц. Петър Чолаков коментира и политическата кариера на премиера Румен Радев
21.07 | 21:00
-
МВнР: България не предприема враждебни действия срещу Иран
Външното ни министерство излезе с позиция
21.07 | 20:45
-
Лена Бориславова стана директор на нова гражданска организация
В борда на Институт за правосъден мониторинг влизат още доц. Георги Лозанов, Весела Чернева и...
21.07 | 20:30
-
Кръвната проба на Стоян Колев потвърди: Шофирал е по АМ „Тракия” след употреба на кокаин
Районната прокуратура в Пазарджик е прецизирала обвинението
21.07 | 20:15
Най-четени
-
С кражби от вили и селски магазини без камери Асен Симеонов изхранва себе си и 11-годишната Наталия
Симеонов похити детето от дома му във варненското село Константиново
21.07 | 12:00
-
Общо 7008 са регистрираните повиквания на единния европейски номер за спешни повиквания 112 през изминалото денонощие
За едно събитие или инцидент е възможно да са постъпили две или повече обаждания, уточниха от...
21.07 | 12:30
-
УНСС обяви трето класиране
Класираните кандидат-студенти се записват в специалността, в която са приети.
21.07 | 11:45