Умрелите животни в столичния зоопарк - отровени? 25.08 | 18:01
Очакват се резултатите от взетите проби от труповете да излязат в сряда или четвъртък
Умрелите животни в столичния зоопарк е възможно да са отровени. Това е една от версиите, които обсъждат запознати по случая, съобщава в. "24 часа".
Друга версия е, че камилата, бизона, гаура и няколкото крави са били покосени от някаква зараза.
"Зоопаркът е затворен в 14.00 часа и няма да приема посетители, докато излязат първите резултати от взетите от умрелите животни проби, което най-вероятно ще се случи във сряда или четвъртък тази седмица, заяви директорът на зоологическата градина д-р Иван Иванов, съобщава агенция "Фокус".
От труповете са взети дори проби за син език, но е много малко вероятно това да е причината.
От БАБХ заявиха, че предишни клинични прегледи на умрелите животни не са показали наличие на болестта "син език” и резултатите от пробите ще дадат повече яснота по случая.
Водещи
-
Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
24.06 | 14:30
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15