Утре започва ваксинирането в САЩ 13.12 | 10:21

По план първите 3 млн. дози трябва да се разпределят през уикенда

От iNews.bg

Ваксинациите с препарата на "Пфайзер" и "Байонтех" в Съединените щати ще започнат в понеделник, съобщават официални представители, цитирани от Би Би Си, предаде БНР. Първите три милиона дози от ваксината трябва да бъдат разпратени из страната през уикенда.

Американската Агенция по храните и лекарствата даде спешно разрешение за употребата на ваксината. 

През съботния ден в Съединените щати отчетоха над 3 300 починали от COVID-19, което по данни на университета "Джон Хопкинс" е най-големият брой жертви за ден дадена страна в света.

Водещи

Най-четени