Фургоните в Аспарухово си стоят без обитатели 30.08 | 10:38
Ниските температури и липсата на транспорт отблъскват бедстващите от „кутийките“
Потопът, който сполетя Варна остави десетки хора без дом. Но въпреки, че бяха осихурени фургони, за да се настанят бедстващите, те отказват да ги използват. Месец и половина след потопа в Аспарухово, фургоните все още пустеят. Всеки от тях струва 15 хил. лева, а в момента мухлясва, съобщава Нова телевизия.
След потопа от 19 юни 52 семейства, или 163 души, още чакат нов живот. В селището за временно настаняване има място за 150. Повечето от тях обаче отказват. Оказва се, че температурата в "консервните кутии” е много ниска – тази сутрин тя е била едва 16 градуса.
Друга спънка е фактът, че до лагера с фургоните няма адекватен транспорт. Това затруднява учениците от пострадалите семейства и работещите им родители. Затруднено е дори пазаруването.
Кметът на район "Аспарухово” Йордан Николов заяви, че вече е направено предложение до Общинския съвет за осигуряване на безплатни карти за градския транспорт за настанените във фургоните.
По думите на Николов корекцията на опасното дере в "Аспарухово” ще започне, след като бъдат изготвени проектите, които се очакват тази есен и след отпускане на необходимите средства.
Водещи
-
Топ астрологът Венета Матева за пълнолунието и ретроградния Меркурий на 30 юни
Ето кои зодии да внимават
28.06 | 12:00
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
По-големите сблъсъци ще станат тогава, когато започне да се подготвя Бюджет 2027
28.06 | 11:20
Най-четени
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45