Цачева става заместник на Миков от есента 30.08 | 09:54
В момента ударно се ремонтира стаята, в която да се настани бившият председател
Цецка Цачева става зам.-председател на Народното събрание от есента. Това съобщи за в. "Преса" Цветан Цветанов. Имало решение на ръководството на ГЕРБ, за което се очаква съгласието и на парламентарната група във вторник (3 септември).
Самата Цачева не знаеше за това решение. В момента ударно се ремонтира стаята, в която в предишния мандат се помещаваше групата на "Атака". Тя се намира до стаята на герберите и според запознати най-вероятно ще бъде предложена на новия зам.-председател. ГЕРБ искаше да получи най-големия офис на зам.-председател - до кабинета на Миков, но там вече е Мая Манолова.
Макар и зам.-председател, който трябва да седи на трибуната в залата, Цачева ще остане "юридическият мениджър" на ГЕРБ, твърдят нейни колеги. Тя ще определя законодателната програма и ще следи за гласуването на текстовете от законопроектите. По-рано това вършеше Искра Фидосова.
Групата на Борисов вече обяви, че от 4 септември влизат в комисиите. Депутатите са направили предварително разпределение, което трябва да се утвърди. ГЕРБ вече анонсира, че ще иска 1/3 от ръководството на парламентарни комисии, макар да са наясно, че това няма как да стане. Засега им предлагат да поемат комисията по инвестиционно проектиране или по правата на човека. Герберите все още нямат решение дали ще откажат тези позиции, или ще се задоволят само със зам.-председателски места. В момента и двете комисии имат свои шефове.
ГЕРБ настоява да получи ръководството на икономическата комисия. Не е изключено и това да се случи, ако седнат на масата за преговори и се разберат за основните приоритети, по които ще работят заедно, допуснаха запознати вчера. Шефът ѝ Алиосман Имамов винаги можело да бъде компенсиран с по-високо назначение в изпълнителната власт. Групата на ГЕРБ има решение Бойко Борисов, Цветан Цветанов и Вежди Рашидов да не влизат в нито една комисия. Депутатите са разпределени като членове според квалификацията им.
Водещи
-
Атанас Пеканов: Прекратихме манипулирана при кабинета "Желязков" схема в МРРБ
"Секторът на хазарта трябва да бъде минимизиран", заяви вицепремиерът
26.07 | 18:00
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
Най-четени
-
Радан Кънев: Номинацията на Йотова цели да няма коректив на управлението на Радев
В коментар на управлението на кабинета "Радев", лидерът на ДСБ посочи, че то има много малка...
26.07 | 14:30
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20