Цената на суровия петрол пада 29.01 | 09:59
Запасите от суровината на САЩ са нараснали през миналата седмица
Лекият суров петрол West Texas Intermediate (WTI) поевтиня. Цената падна от най-високото си ниво за последните четири седмици. Това стана след излизането на доклада на Американския петролен институт, който показа, че запасите от суров петрол на САЩ са се покачили през миналата седмица. Щатите са най-големият потребител на петрол в света, припомня Bloomberg.
Суровият петрол WTI с доставка през март поевтиня с 40 цента до 97,01 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк. Контрактите от вчера (28 януари) поскъпнаха с 1,69 долара до 97,41 долара за барел. Това е най-високата цена при затваряне от 31 декември насам.
На борсата в Лондон цената на сорта Brent с доставка през март се вдигна с 3 цента до 107,44 долара за барел. Разликата в цената с лекия суров петрол беше 10,17 долара за барел.
Водещи
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
В Букурещ приеха закон за обединението на Румъния и Молдова
Президентите на двете държави имат различни мнения по въпроса
24.06 | 17:30
-
На 3 юли приключват ремонтите на магистрала "Тракия" край Стара Загора
Поради затварянето на входа към Стара Загора транзитният трафик се пренасочва при пътния възел...
24.06 | 17:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00