Япония се оттегли от участие на Копа Америка 05.04 | 08:12
"Сините самураи" отказаха турнира, след като азиатската страна продължава да се възстановява от тежкото природно бедствие
Националният отбор на Япония се оттегли от участие на тазгодишното издание на Копа Америка, оставяйки надпреварата с 11 състава, едва три месеца преди нейното начало.
Решението на "сините самураи" очаквано е в плод на ужасяващите природни бедствия, които връхлетяха островната държава на 11 март. Копа Америка е футболен турнир главно за Южна Америка, но Япония и Мексико бяха поканени като гости на надпреварата.
Президентът на японската футболна асоциация Жунжи Огура заяви: "Нашият приоритет в момента е да продължим да спасяваме животи, както и да стартираме процес на ново изграждане на страната, в следствие на преживяните земетресение и цунами".
"Съжаляваме, че се оттегляме от участие в турнира. Осъзнаваме, че сме напреднали много във футбола, бивайки толкова близо до отборите в Южна Америка", добави той. За Япония това нямаше да бъде първо участие в южноамериканския турнир.
Говорител на Конмебол (управляващото тяло на футбола в Южна Америка, б.р.) от своя страна обяви, че сред възможните заместници на "сините самураи" са отборите на Коста Рика и Канада. Решение обаче засега няма, като всичко предстои да стане ясно.
Япония със сигурност ще бъде поканена за изданието на турнира през 2015, когато домакин на Копа Америка ще бъде петкратният световен шампион Бразилия.
Водещи
-
Измериха съпротивлението на асфалта на автомагистрала „Хемус“
Експерти провериха критичен участък след ремонт
22.06 | 17:59
-
МВР - Варна: Олег Невзоров не е задържан
Собственикът на корпорация КУБ е влязъл в страната на 16 юни
22.06 | 17:17
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
В сезона на пожарите: Ето какво съветват експертите за опазването на горите
Американският опит
22.06 | 12:30
-
Партията с неформален лидер Васил Божков се е саморазпуснала
Седалище и адрес на управление на "Център" беше къщата на Божков на улица "Московска" 43.
22.06 | 13:15
-
Египет победи Нова Зеландия с 3:1 и по този начин оглави класирането в група G на Мондиал 2026
Крайният резултат бе оформен от резервата Трезеге в 82-ата минута с глава, като Салах се...
22.06 | 12:15