Арсенал победи Евертън и оглави класирането в Англия 24.10 | 21:53

"Топчиите" стигнаха трудно до домакинско 2:1

Отборът на Арсенал спечели трудно срещата си с Евертън с 2:1 в мач от 10-я кръг на английската Висша лига и по този начин събра 22 точки и се изкачи на върха в класирането.

За момчетата на Арсен Венгер това бе 7 победа от начлото на сезона и четвърта подред на Острова. Евертън пък остава с 13 пункта на 10-та позиция и с поредния мач, в който допускахам ного грешки.

Срещата започна с лек превез на домакините, като те владееха топката през повечето време, но бе реална опасност за Тим Хауърд и защитата пред него. До 25-та минута двата тима не показаха най-качествения футбол, като преобладаваха нарушенията и грешните пасове, които бяха подпомогнати от лошите метеорологични условия.

Постепенно играчите на Арсен Венгер вдигнаха оборотите на играта си и това даде резултат. Месут Йосил получи отдясно и погледна добре към наказателното поле. Последва центриране към Оливие Жиру, който се освободи от Фил Джагиелка и технично с глава преодоля Хауърд за 1:0 10 минути преди почивката.