Безпощадна Пиронкова премаза №14 в света 10.02 | 19:43

Цвети не остави никакви шансове на италианката Роберта Винчи

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова продължава да гази съперничките си през новата година.

След като вчера Цвети успешно преодоля квалификациите на силния турнир в Доха (Катар), днес българката постигна и убедителна победа в два сета над световната №14 от Италия Роберта Винчи - 6-3 6-3. До днес Пиронкова имаше три загуби от три изиграни мача срещу италианката.

По този начин Цветана Пиронкова си осигури и завръщане в Топ 50 на световния женски тенис. Нейна съперничка във втори кръг ще бъде 19-годишната германка Аника Бек, срещу която има записана една загуба от един изигран двубой до момента.

Благодение на успешното си представяне в катарската столица, Пиронкова заработи чек за 12,900 долара от наградния фонд и 90 точки за ранглистата на WTA, които я връщат сред най-добрите 50 на планетата.

Двубоят в Доха стартира вихрено за българката, която набързо дръпна с 3-0 гейма в своя полза. Италианката успя да намали до 3-2, но при 5-3 Пиронкова вече сервираше за спечелване на първата част. Пловдивчанката взе своето след няколко дюса и поведе с 1-0 в сетовете.Без

Втората част протече подобно на първата, като този път Цвети поведе с още по-сериозен аванс - 4-0 гейма. Тук българката допусна леко отпускане, като при 5-2 не успя да затвори мача при свое сервиране. При 5-3 обаче Пиронкова отново проби подаването на Винчи, което и означаваше краен успех в срещата - 6-3 6-3 за 71 минути игра.