България с втора титла от младежката Олимпиада 21.08 | 09:45

Лидия Ненчева донесе трети медал за страната ни от Нанкин 2014

Лидия Ненчева донесе втори златен и общо трети медал за страната ни от II-те младежки Олимпийски игри в Нанкин 2014.

Ненчева спечели титлата на 10 метра въздушен пистолет за смесени отбори в олимпийския турнир по спортна стрелба.

Българката и узбекистанецът Владимир Свечников триумфираха, след като на финала победиха Сю И Те (Сингапур) и Ахмед Мохамед (Египет) с 10:5.

Така Ненчева донесе второ златно отличие за България от Игрите, след като преди два дни Божидар Андреев грабна титлата в категория до 69 кг в надпреварата по вдигане на тежести.

Ден преди това пък Бетина Темелкова спечели първия медал за страната ни в Нанкин, след като завоюва сребро в турнира по джудо при 52-килограмовите.

Другият ни представител в спортната стрелба Александър Тодоров участва в надпреварата на 10 метра въздушен пистолет в дует с австралийката Елийз Даунинг. Двамата обаче отпаднаха на четвъртфиналите.