Марк Маркес с 12-та победа в MotoGP 26.10 | 13:35

Испанецът изравни рекорда на Мик Дуън от 1997 година

Испанският пилот на Хонда Марк Маркес триумфира в състезанието за Голямата награда на Малайзия, предпоследен кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Победата бе под номер 12 за Маркес през този сезон, с което той изравни рекорда на австралиеца Мик Дуън от 1997 година.

С този успех Марк Маркес, който защити титлата си в "кралския клас" предсрочно, донесе 21-ата световна титла на Хонда при конструкторите.

21-годишният испанец не остави никакви шансове на конкурентите си на пистата "Сепанг" и грабна първото място с резултат 40:45.523 минути.

Втори на 2,445 секунди след победителя завърши Валентино Роси с Ямаха, а последното място на подиума зае съотборникът му Хорхе Лоренсо.

Испанецът Дани Педроса трябваше да се откаже, след като падна два пъти за осем обиколки.

Последното състезание за сезона е във Валенсия на 9 ноември.

След 17 от общо 18 старта Марк Маркес води с 337 точки в класирането при пилотите. Втори е Валентино Роси с 275, а трети - Хорхе Лоренсо с 263 пункта.