САЩ и Канада отново един срещу друг в хокея 19.02 | 22:30

Двата тима ще си оспорват място във финалния двубой на Олимпиадата

Финалистите от последната Олимпиада във Ванкувър - САЩ и Канада ще си оспорват място във финалния двубой по хокей на лед на тазгодишните Зимни олимпийски игри в Сочи.

Суперкласиката в хокея стана факт, след като двата северноамерикански тима спечелиха двубоите си от 1/4-финалната фаза.

САЩ подчини с 5:2 отбора на Чехия, докато Канада постигна труден успех с 2:1 над Латвия.

САЩ и Канада се срещнаха във финалния двубой на Игрите във Ванкувър преди четири години. Тогава канадците спечелиха със "златен гол" на Сидни Кросби.

САЩ не остави никакви шансове на Чехия, като още първата третина завърши при резултат 3:1 за "янките". Ван Римсдайк откри за САЩ, но Хемски възстанови равенството след куриозна ситуация пред американската врата.

До края на първата третина обаче американците добавиха още два гола, а точни за 3:1 бяха Дъстин Браун и Дейвид Бакс.

1198232Във втората третина "янките" успяха и да увеличат аванса си, след като Зак Парис добави още едно попадение за 4:1. Голове на Фил Кесел за САЩ и отново Алес Хемски за Чехия пък оформиха крайното 5:2 в полза на миналогодишния финалист.

Шампионът и фаворит за трофея Канада също намери място сред 1/2-финалистите, уреждайки си сблъсък именно със САЩ.

"Кленовите листа" постигнаха труден успех с 2:1 над Латвия, като шампионите стигнаха до победата едва в финалната трета част на сблъсъка. Патрик Шарп откри за Канада след малко повече от 13 минути игра на леда, но малко след това Лаурис Дарзинс възстанови равенството.

Във втората третина попадения така и нямаше, а седем минути преди края шампионите все пак подчиниха своя съперник. Шей Уебър разби сърцата на латвийците с победно попадение, което и означаваше очакван 1/2-финал за Канада.