Франция е само на победа от труимф за Купа Дейвис след победа на двойки над Сърбия 04.12 | 22:50

Срещата на двойки предложи драматичен двубой спечелен от французите след 4 часа и 34 минути игра

Отборът на Франция поведе с 2:1 на Сърбия след драматичен двубой на двойки във финала на Купа Дейвис, който се провежда на "Београдска Арена" в Белград.

Така французите са само на една победа от спечелването на неофициалното отборно световно първенство в тениса.

Арно Клеман и Мишел Лодра победиха с 3:2 сета 3-6, 6-7 (3), 6-4, 7-5, 6-4 Ненад Зимонич и Виктор Троицки след 4 часа и 34 минути игра.

Срещата бе много драматична след като французите изоставаха с 0:2 сета, но въпреки подкрепата от публиката, сърбите загубиха с 3:2 сета. Зимунич загуби подаването си в първия гейм на петия сет и французите се възползваха максимално от това.

Утре световния номер 3 Новак Джокович ще срещне Гаел Монфис като само победа ще запази шансове на Сърбия да триумфира. Жил Симон (Франция) след това има мач с Янко Типсаревич (Сърбия), който ще бъде и решаващ ако Ноле спечели своя dwuboj.

За Франция това ше бъде 10-та титла от Дейвъс Къп, докато Сърбия не е печелила досега този трофей.