Аукционните къщи с рекорд в продажбите за 2010 г. 27.01 | 16:32
Нови колекционери и инвеститори от Китай са помогнали за големите обороти

Най-голямата аукционна къща в света - Christie's - постави рекорд с годишни продажби за 3,3 милиарда британски лири (5 милиарда долара) за 2010 г., с 53% повече от 2009 г., съобщава Ройтерс.
Покачили са се цените в няколко сектора, компенсирайки за загубите причинени от глобалната икономическа криза.
Появили са се и нови колекционери и инвеститори от Китай, които са един от основните фактори за рекордните продажби.
От аукционната къща казват, че това е продажбата с най-висока стойност в тяхната 245-годишна история, а изпълнителният директор на Christie's Стивън Мърфи отбелязва, че до момента и изгледите за дейността им през 2011 г. са доста добри.
Основният конкурент на Christie's – аукционна къща Sotheby's също е отбелязала рекордни продажби за изминалата година с 4,3 милиарда долара, в които не влизат парите от частни продажби.
В Christie's бе поставен и нов рекорд за най-скъпото произведение на изкуството. Това е картината "Гола жена, бюст и зелени листа" от 1932 г. на Пабло Пикасо, която бе продадена за 106,5 милиона долара.
Водещи
-
Борисов: Няма да подкрепим отнемане на депутатски имунитети
Борисов направил допитване тази сутрин в парламентарната си група и решили да гласуват по...
07.05 | 10:45
-
Пакистан отвърна на Индия
Преди това Индия нанесе ракетни удари на Пакистан, а впоследствие двете страни се обстрелваха...
07.05 | 10:29
-
Пеевски: Нищо не се случва в този парламент
07.05 | 10:15
-
Край Петрич рано тази сутрин е било регистрирано леко земетресение
Епицентърът е отчетен на около 16 км от Петрич и на 137 км от столицата София.
07.05 | 09:59
Най-четени
-
Ако днес се проведат парламентарни избори, първа политическа сила отново ще е ГЕРБ
Проучването показва, че партията "Има такъв народ" остава под 4-процентната бариера за влизане...
07.05 | 09:30
-
Сериозни проблеми в сектор "пчеларство" в страната продължават да се задълбочават
Цените на меда в България
07.05 | 09:15
-
Индия предприе ракетна атака срещу Пакистан
Междувременно Индия обяви, че трима цивилни са загинали от артилерийски обстрел от страна на...
07.05 | 08:35