Газът поевтинява, хлябът - не 01.04 | 13:47
Нямало как намалението да се пренесе директно върху крайните продукти

Очакването, че намалението на цената на природния газ ще повлияе на цената на хляба е смешно, заяви Мариана Кукушева, член на Управителния съвет на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите в България.
Кукушева смята, че намалениeто на цените на енергийните източници в крайна сметка не стига до стопанските потребители. Това е така, защото цената на природния газ започва да ценообразува асортименти за промишлеността, но това се случва много преди да се стигне до хляба.
Цената на природния газ влияе по-скоро на цената на торовете. Въпреки това цените на торовете спрямо миналата година са с 30 на сто по-високи, твърди експертът.
По думите на Кукушева покачването на цената на тора е нормално и има своето икономическо и социално обоснование.
Стопанските потребители не обръщат сериозно внимание на намалението с 3,89% на цената на газа. Причината за това е, че то е предвидено в пъти още преди сезона и преди 1 април да дойде от доставчиците на природен газ, като по този начин се презастраховат от ДКЕВР.
Кукушева е категорична, че е пълна заблуда да се чака цената на природния газ да се пренесе директно върху цените на крайните продукти.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
Изследване: Делът на функционално неграмотните българчета е 2/3
Те не умеят да правят математически упражнения, което означава, че не могат да разбират...
17.05 | 13:00