Евентуалното спиране на „Брикел" ще става по план 19.10 | 12:02
Дори ТЕЦ „Брикел” да спре, всички енергийни инсталации и дружества, които са обвързани с него, ще продължат да работят, допълни Семерджиев
ТЕЦ „Брикел" трябва да отговори на екологичните изисквания, беше категоричен председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев. Ако се стигне до спиране на „Брикел", то трябва да стане по определен план.
Според него трябва да се вземат предвид интересите на засегнатите страни при евентуално спиране на централата. Дори ТЕЦ „Брикел” да спре, всички енергийни инсталации и дружества, които са обвързани с него, ще продължат да работят, допълни той.
Дружеството работи по проект за рехабилитация на инсталациите, но „Брикел" няма да успее да се включи в сроковете, заложени в комплексното разрешително.
„Очевидно е, че няма да могат да се включат в сроковете, дадени в комлексното разрешително и предполагам, че са намерили някакво решение. Проблемът е главно с МОСВ, което издава това комплексно решение”, обясни Семерджиев.
По думите му „Брикел” е строен като елемент на единни съоръжения в района. Спирането на „Брикел” ще повлияе на всички останали енергийни инсталации и дружества в района.
„Това няма да се допусне. Дори да се спре, всички елементи от това дружество, които са обвързани с него ще продължат да работят”, заяви Семерджиев. Той подчерта, че всички дружества трябва да изпълняват задълженията, които са им вменени с комлексните разрешителни.
Водещи
-
Путин не планира да присъства на погребението на папа Франциск
„Не, президентът няма такива планове“, каза говорителят в отговор на журналистически въпрос.
22.04 | 15:15
-
„Спаси София“ сваля своето доверие към Васил Терзиев като кмет на София
Това обяви Борис Бонев
22.04 | 15:00
-
Каква инфлация ни очаква с приемането на еврото, опитът на другите страни
На 4 юни ще е ясно дали от януари 2026 ще започнем да плащаме в евро. Но преди това -...
22.04 | 14:45
-
Турция глоби няколко известни марки за обувки, използвали свинска кожа в изделията си
От институцията налагат глоба в размер на 1,73 милиона турски лири (46 000 долара) на Ню...
22.04 | 14:30
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
"Топлофикация София" започва поетапно спиране на отоплението
Дружеството напомня на клиентите, че в рамките на отчетния период трябва да осигурят достъп до...
22.04 | 11:15
-
Пролетни температури и дъжд във вторник
Затоплянето продължава, максималните температури ще бъдат от 23°С до 25°C в цялата страна, по...
22.04 | 08:00