Искат обяснения от двама от кандидатите за "Булгартабак" 14.07 | 17:35
Агенцията по приватизация чака още документи от BAT и Си Би Фемили Офис до 19 юли

Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол допусна австрийското дружество "БТ Инвест", участващо в конкурса за продажбата на 79.83% от капитала на"Булгартабак - Холдинг” АД, до следващите етапи в процедурата, съобщиха от институцията.
По отношение на документациите подадени от " Бритиш Американ Табако" Ltd, Лондон (BAT) и "Си Би Фемили Офис Сървис”, също от Австрия, агенцията поиска в срок до 19 юли 2011г. кандидатите да дадат разяснения и документи, във връзка с подадените от тях документации за съответствие с предварителните квалификационни изисквания.
iNews.bg припомня, че на 4 юли в агенцията по приватизация бяха получени три оферти за покупката на дялово в тютюневия холдинг. Общо десет пък закупиха документи за участие в конкурса.
Тогава от агенцията коментираха, че до 25 юли ще бъдат дадени сертификати и ще стане ясно коя от фирмите ще има право да наддава за покупката на 5.8-те милиона акции от "Булгартабак".
Плановете за приватизация обаче не минават без протести - в средата на юни работещите в дружествата под шапката на холдинга се оябвиха против раздържавяването на "Булгартабак".
Водещи
-
Половината от учениците в професионалните гимназии в България се обучават в специалности, които не се търсят на пазара на труда
Несъответствия по сектори
15.08 | 12:00
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
На 48% от домакинствата в София, които заплащат сметките си на база на прогнозно потребление, ще им бъдат възстановени суми
Третата най-голяма група клиенти от годишното изравнение са 16%, които имат да получават суми...
15.08 | 11:15
-
22 дни вече продължава битката с големия пожар в Пирин
Тази сутрин двама доброволци са отишли на място да помагат.
15.08 | 11:00
Най-четени
-
Кола се блъсна и влезе в автобус на градския транспорт в София, има загинал
Автомобилът влязъл през прозореца
15.08 | 09:45
-
Товарна влакова композиция с повече от 30 вагона се е преобърнала край симеоновградското село Пясъчево
По първоначална информация към 5:30 часа
15.08 | 09:15