Може да спрат продажбата на Globul 01.03 | 18:01
Собсвеникът на телекома - OTE, ще успее да се справи с дълговете си

Гръцката телекомуникационна компания Hellenic Telecommunications Organization (OTE) може да спре планираната продажба на българския мобилен оператор Globul.
Това вероятно ще стане заради успешното рефинансиране с дълг, с което компанията ще плати задълженията си, съобщават от OTE, пише Econ.bg.
"Проблемът, който имахме с рефинансирането, в по-голямата си част е решен", заяви главният изпълнителен директор на OTE Михаел Цамас. "Така че ние трябва да помислим - планът, който сме обмисляли за Globul, не е спрял, той трябва да продължи. Въпреки това обаче ние трябва да преосмислим ситуацията и да вземем решение, което да е най-доброто за акционерите", заяви още той.
Мениджърите на компанията обясниха, че продажбата на българското звено не е толкова наложителна, колкото е била по-рано, информира Bloomberg.
Двама кандидати искаха да купят Globul - най-големия турски мобилен оператор Turk Telekom и Deutsche Telekom.
През януари тази година гръцкият телеком емитира 5-годишни облигации в размер на 700 млн. евро, за да плати дълг в размер на повече от 1 млрд. евро, платим през 2013 г. и 2014 г.
У нас, освен Globul, собственост на OTE е и Germanos.
Водещи
-
Песен за Сияна разплака русенци на протеста срещу войната по пътищата
Различни емоции от мъка, гняв и тъга бяха изписани по лицата на мъже, жени, деца, които се...
14.04 | 16:59
-
За девети път в историята: Православната ни църква вари свето миро
Той обясни, че светото миро служи при миропомазването. След като се приготви мирото, то се...
14.04 | 16:15
-
4-годишно дете избяга от градина в Пловдив
"Тези ще ги вкарам в съдебна зала. Градил съм 30 години името си, не мога да допусна да го...
14.04 | 15:59
-
Агнешкото - за какво да гледаме на етикета
Тя припомни, че когато агнето е отгледано в България, печатът е син.
14.04 | 15:45
Най-четени
-
Започва Страстната седмица
Днес, на Велики понеделник, започва Страстната седмица, която бележи последните дни от...
14.04 | 09:22
-
Облачен понеделник, на места ще превали
Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°
14.04 | 08:00
-
Двама души са транспортирани в болница „Пирогов“ след нападението в района на Централните хали в София
Пострадалият е бил откаран по спешност в най-голямата болница в столицата за спешна помощ с...
14.04 | 11:15