От София до Дупница по магистрала от юни 28.02 | 13:15
През пролетта започва строителството на участъка до Благоевград. Той струва над 300 млн. лева

До юни ще бъде въведен в експлоатация първият лот на магистрала "Струма” - участъкът до Дупница. Това съобщи регионалният министър в оставка Лиляна Павлова, цитирана от агенция "Фокус".
През пролетта, веднага щом времето позволи, ще започне строителството и на втория лот – от Дупница до Благоевград, посочи тя.
Преди дни беше подписан договорът за строителство на лот 2 на автомагистрала "Струма". Договорът за проектиране и строителство на участъка от Дупница до Благоевград е за 298 935 000 лева без ДДС.
Изпълнител е Консорциум "Струма – Лот 2”, гр. София, в който участват: "Импреза” АД, гр. Рим, Италия, "ГБС Инфраструктурно строителство” АД, гр. София, България и "Пътстрой – 92” АД, гр. София, България.
Участъкът от Дупница до Благоевград е около 37 км. Той ще бъде изграден на инженеринг – проектиране и строителство едновременно, а срокът за изпълнение е 22 месеца, каза Павлова.
Продължава работата и по лот 4 между Сандански и Кулата.
Европейската комисия официално одобри цялата апликационната форма за изграждането на магистрала "Струма” в лот 1 и 2, 4, както строителство и проектирането на лот 3. Проектът е на стойност 670 млн. лева. Над половин милиард лева чрез европейско съфинансиране от Европейския кохезионен фонд вече са потвърдени.
"Очаквахме одобрението на тази апликационна форма и сега вече сме напълно спокойни, че нещата в нашия сектор са напълно подредени, осигурено е финансирането и остава да се следи коректното изпълнение на проектите”, каза Павлова.
През ноември премиерът в оставка Бойко Борисов заяви, че Дупница ще стане най-хубавият квартал на София с пускането на магистралата.
Водещи
-
Всеки пети българин е с прекъснати здравноосигурителни права
Това се посочва в анализ на Центъра за защита правата в здравеопазването.
29.06 | 15:00
-
Готови ли са българите да приемат еврото след по-малко от шест месеца?
Този въпрос се здава в статия на Euronews
29.06 | 14:00
-
Гадже зарязало бременна бившата жена на Джизъса?
Младежът се е хванал с нова мацка и е изоставил брюнетката, която ще бъде самотна майк
29.06 | 13:40
Най-четени
-
Църквата почита св. св. Петър и Павел
Народът нарича празника Петровден, ето какво се прави
29.06 | 09:15
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
Национален ден за безопасност на движение по пътищата
Сдружение "Ангели на пътя" организира в Княжевската градина в столицата открит урок по пътна...
29.06 | 10:00