Приемат заявления за помощ за намаляване на производството на краве мляко 01.09 | 11:20
Условието е стопаните да свият доставките с най-малко 1500 кг за три месеца

От 12 септември 2016 г. (понеделник) стартира прием на мярката за помощ за намаляване на производството на краве мляко. Мярката е част от допълнителния пакет на Европейската комисия, с който се предоставя помощ от 150 млн. евро за всички производители на краве мляко, които решат доброволно да намалят доставките си към първи изкупвачи за период от 3 месеца. Помощта в размер на 0,14 евро/кг се определя въз основа на разликата в доставените количествата през референтния период и този на прилагане на мярката, съобщиха от МЗХ.
Средствата се отпускат на производители, които ще заявят намаляване на доставките с най-малко 1 500 кг за тримесечния период на намаляване на производството. Друго условие е да са активни доставчици към първи изкупвачи през юли 2016 г., за което да представят документ за доставки. Всеки производител ще може да подаде само едно заявление по цялата мярка.
Приемът на заявления ще приключи на 21 септември. На държавите-членки се предоставят 3 работни дни след приключване на приема да обработят допустимите заявленията и на 26 септември да уведомят ЕК за заявленията и количествата, поети като ангажимент за намаляване на доставките на краве мляко от производителите през тримесечния период.
В заявлението за участие в мярката кандидатите трябва да посочат общото количество краве мляко, доставено на първите купувачи през референтния период, както и количеството, което планират да бъде доставено в периода на намаляване на производството. Планираното количество на намаляване на доставките на краве мляко, за което се иска помощ, не трябва да бъде по-малко от 1500 кг.
Към заявлението трябва да бъдат приложени и документи, доказващи че кандидатът е производител на мляко, който е доставял такова на първи купувачи през юли 2016 г.
Водещи
-
Украинските сили загубиха Ф-16, пилотът му е загинал
Това е третият загубен Ф-16 от началото на войната
29.06 | 13:20
-
Запрянов: Увеличението на военните разходи не трябва да засяга растежа на икономиките
Сега изпадаме в ситуация, в която имаме много кандидати, но можем да наемем тази година само...
29.06 | 13:00
-
Никола Цолов триумфира за трети път през сезона във Формула 3
Състезателят ни спечели и Гран при на Австрия
29.06 | 12:20
Най-четени
-
Църквата почита св. св. Петър и Павел
Народът нарича празника Петровден, ето какво се прави
29.06 | 09:15
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00