Регистрациите на нови коли в ЕС намаляват през февруари 15.03 | 12:31
В България обаче се наблюдава ръст на регистрациите

През февруари регистрациите на нови автомобили в ЕС са с 9,7% по-малко, отколкото преди една година, показва статистиката на Асоциацията на европейските производители на автомобили (ACEA).
Общо 888 878 са регистрираните нови автомобили в Европейския съюз през миналия месец. През първите два месеца на годината в ЕС са регистрирани 1 858 066 автомобила, което е с 8,3% по-малко, отколкото за същия период на 2011 година.
Като цяло в България регистрацията на нови автомобили обаче се увеличава. През февруари у нас са регистрирани 1 315 нови автомобила, което е с 12,7% повече, отколкото през февруари 2011 година. През първите два месеца на годината в България са регистрирани 2600 коли, което е с 9,8% повече, отколкото преди година.
Най-сериозно процентно увеличение на годишна база на регистрациите на нови автомобили през февруари се наблюдава в Естония – 29,7%. След това се класира Румъния с 27,4% и Унгария с 20,2%.
Най-голям спад в регистрациите на нови автомобили на годишна база през февруари е отчетен в Португалия – 48,4%. На второ място е Словения с 22,4%, а трета е Франция с 20,2%.
Водещи
-
Червен код за опасно горещо време в 11 области
За останалите области предупредителният код е оранжев
27.07 | 09:00
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
Най-четени
-
Борисов отсече: Трябва да пазим КПК, ако я закрият, губим 5 млрд. лева
ПП-ДБ ми пришиват като брошка Комисията за противодействие на корупцията, която те създадоха,...
26.07 | 16:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20