Стойнев: "Южен поток" може да осигури 5 000 работни места у нас 28.04 | 18:00
Усилията ни са насочени към това проектът да се реализира, заяви икономическият министър

Реализирането на проекта "Южен поток" означава за България сигурност на доставките, работа за бизнеса и 5 000 работни места. Това заяви министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев.
По думите му проектът "Южен поток" е европейски и усилията на сегашното правителство са насочени към това той да се реализира.
Според изследване на Галъп Интернешънъл, цитирано от министър Стойнев, 52% от българите смятат, че изграждането на "Южен поток" е в интерес на страната, а едва 17% са против.
"ГЕРБ и Борисов играят безотговорно като залагат политически бомби пред реализацията на проекта. Те дезинформираха комисаря Йотингер за промените в законодателството, след което дойде неговото писмо", заяви министър Стойнев, цитиран от пресслужбата на МИЕ.
Според него не националният интерес, а интересът на Европейската народна партия (ЕНП) е водещ за Борисов.
"ЕНП превърна "Южен поток" в част от политическата си предизборна кампания. До кога ще имаме политици, които козируват на Европа", попита министър Стойнев.
По неговите думи изборите са за това да изпратим в Европа наши представители, които да се борят за нашите интереси, а не да казват "да" на всичко.
Той припомни, че е провел среща с комисар Йотингер в Брюксел, но не за да му каже "да", а за да му обясни, че този проект означава много за България.
Водещи
-
Шулева: Законът за еврото е противоречив
Според нея няма ясни критерии кога повишението на цените е спекулативно
28.07 | 14:00
-
Заловиха голямо количество ботулинов токсин, серуми и фармацевтични продукти
Митничари са ги открили в колетни пратки от Виетнам и Корея
28.07 | 13:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00