15,5 млн. лв. за почистване ни спести топлата зима 17.04 | 12:44
Средствата ще бъдат дадени за ремонт на пътища

15,5 млн. лева са спестени от зимното почистване от ноември до март, при предвидени 60 млн. лева. Това стана ясно от изказването на министъра на регионалното развитие Десислава Терзиева по време на представянето на резултатите от зимното поддържане и предстоящите ремонтни дейности по пътната инфраструктура.
По думите ѝ зимното почистване този сезон е струвало 44,5 млн. лева, което е най-евтината зима от 2010 г. насам. Причина за това са били климатичните условия, уточни Терзиева.
На част от отговарящите за поддръжката на пътя фирми пък са наложени санкции на обща стойност 100 776 лв. с ДДС, информират от Министерството на регионалното развитие (МРР).
За подобряване състоянието на пътната мрежа през следващите месеци от бюджета на АПИ ще се инвестират 31,5 млн. лв. 15,5 млн. от тях ще дойдат от спестяванията от зимно поддържане, а останалите са от бюджета на агенцията, информира Терзиева.
"Започваме поетапното ремонтираме на тези компрометирани участъци от републиканската пътна мрежа като поредна стъпка в изпълнението на новата политика на правителството за подобряване на състоянието на второкласните и третокласни пътища", каза Терзиева.
Министърът обобщи, че през новия строителен сезон продължава и ще стартира рехабилитацията и превантивния ремонта на близо 1 500 км републикански пътища. Общо по различните европейски програми, финансирани от Европейския фонд за регионално развитие, се рехабилитират около 150 км.
Водещи
-
52-годишен българин изчезна при гмуркане в Охридското езеро
Местната полиция и водолазни екипи започнаха издирвателна операция
09.08 | 19:13
-
Пълнолуние във Водолей: Ето какво ще донесе на всяка зодия
Нито един зодиакален знак няма да остане незасегнат
09.08 | 17:40
-
Тръмп обяви, че е помирил Армения и Азербайджан
09.08 | 17:20
Най-четени
-
Левон Хампарцумян каза докога да не пипаме Бурканбанк
И преди, и след еврозоната с парите от бурканите по закон можем да платим всичко
09.08 | 11:00
-
Фон дер Лайен: ЕС е готов да предостави 3 млрд. евро на един "демократичен" Беларус
Тя потвърди ангажимента на блока да предостави пакет от 3 милиарда евро за подпомагане на...
09.08 | 16:00