Еврокомисарят по правосъдието Макграт: България има отстъпление в някои области 08.04 | 17:00
Вчера той беше на визита в България, където се срещна с представители на кабинета, парламента и гражданското общество

Еврокомисарят по правосъдието Майкъл Макграт заяви пред мониторинговата група на комисията по правосъдие и вътрешни работи на Европарламента, че в България има отстъпление в някои области от публикуването на миналогодишния доклад за върховенството на закона, предаде БНР. Като заяви, че има напредък в конституционните реформи, които да гарантират независимостта на съдебната система, както и при допълнителните усилия за осигуряване на прозрачност при държавната реклама, той подчерта:
"Ние обаче сме наясно, че има отстъпление от публикуването на миналогодишния доклад. Заради това въпросите, свързани със състава и функционирането на Висшия съдебен съвет и ефективното и безпристрастното функциониране на антикорупционната комисия, трябва да останат високо в дневния ред на реформи на правителството".
Вчера еврокомисар Макграт беше на визита в България, където се срещна с представители на кабинета, парламента и гражданското общество.
Водещи
-
Киселова: По-добре е НС да приема по-малко, но по-сериозно обсъдени законопроекти
"Ако може голяма част от актовете, които сме приели, да не бъдат обект на конституционен...
23.04 | 12:30
-
Варненската Ванга: Заплатата става 5000 лева, ако приемем еврото
Украйна, злато и краят на войната
23.04 | 12:14
-
Фирмите продават "овче" сирене с над 60% краве мляко
Решението на КЗК може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 14-дневен срок.
23.04 | 10:59
-
Множество световни лидери обявиха, че ще пътуват до Рим за погребението на папа Франциск
Президентът на Полша Анджей Дуда, който обяви ден на национален траур за събота (26 април), ще...
23.04 | 10:45
Най-четени
-
Днес празнуваме Светла сряда с обичаи за дъжд и защита от болести
Ладино хоро - магия в движение
23.04 | 09:15
-
От началото на следващата седмица спират парното отопление в Перник
Документите се приемат в един от клиентските центрове на дружеството.
23.04 | 09:59
-
На 23 април имен ден празнуват всички, които носят името Александър,
Александра е едно от имената на гръцката богиня Хера
23.04 | 09:45